Надзвичайні події

На Кіровоградщині громада села заявила на сільську голову правоохоронцям

. 1881


16 березня відбулася прес-конференція мешканки села Петрокорбівки на Новгородківщині Олени Лигун та депутата Петрокорбівської сільради Сергія Ковтуна, які спільно з правозахисником ГО «Українська правозахисна агенція» Павлом Дейнеко повідомили про, на їх думку, порушення здійснені головою сільради Зоєю Шепеленко.
Зокрема, в ході прес-конференції йшлося про численні порушення та зловживання зазначеної посадовиці та вимогу громади щодо добровільного складання нею повноважень. Депутат сільради Сергій Ковтун розповів, що за час каденції пані Шепеленко рішення сільської ради з’являлися постфактум і ставали справжнім «відкриттям» навіть для депутатів. Також, депутат обурився позицією Зої Шепеленко у питанні створення ОТГ з центром в Новій Празі Олександрійського району.

Мешканка Петрокорбівки Олена Лигун повідомила журналістам, що вже була запущена процедура відкликання сільського голови Петрокорбівки за народною ініціативою. Ініціативній групі вдалося зібрати підписи навіть більшої кількості людей, ніж свого часу проголосували за голову на виборах. Проте, зважаючи на присутність у складі комісії, яка розглядала документи щодо відкликання, двох дітей Зої Шепеленко, а також інших зацікавлених осіб, вже на другому засіданні громаді було відмовлено у її справедливій вимозі.
Правозахисник Павло Дейнеко пояснив, що для виходу з ситуації в Петрокорбівці є кілька виходів. Він також підтримав раніше озвучену думку, що найменш болісним вирішенням проблеми для громади і самої Зої Шепеленко були б справедливі демократичні вибори.

Проте, Дейнеко переконаний, що є й інші шляхи відновлення справедливості у сільській раді Петрокорбівки. Зокрема, він наголосив, що представниками громади вже зареєстровані звернення до правоохоронних органів, в Управління захисту економіки у Кіровоградській області та в прокуратуру. Крім того, для проведення перевірки частину документів у сільської ради вже витребувала Держаудитслужба.

«Наразі територіальна виборча комісія, членами якої і є діти сільського голови, ухвалила постанову, якою відмовила ініціативній групі у відкликанні голови сільради. Ми вже зараз пишемо скаргу до ЦВК, аби оскаржити цю постанову, і так само готуємо позов до суду. Інший шлях, передбачений Законом України «Про місцеве самоврядування», яким можна припинити повноваження сільського голови, – це визнання судом численних порушень Законів України. Порушень в даному випадку цілком вистачає, щоб звернутися в правоохоронні органи. Ми, як громадська організація правового спрямування, впродовж певного часу консультуємо громаду Петрокорбівки і будемо консультувати надалі. Ми ведемо цю справу, аби вона дійшла до суду, а суд, в свою чергу, виніс адекватне рішення», - запевнив правозахисник Павло Дейнеко.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама