Надзвичайні події

Гайворонський відділ освіти купував продукти з порушенням

. 1532

Прокурорами виявлено чергове порушення вимог законодавства, цього разу з боку службових осіб відділу освіти Гайворонської райдержадміністрації.

Мова йде про порушення вимог чинного законодавства під час проведення закупівлі продуктів харчування для навчальних закладів Гайворонського району, повідомляє прес-служба прокуратури області.

У березні 2017 року між відділом освіти Гайворонської РДА та фізичною особою-підприємцем укладено договір купівлі-продажу на суму понад 100 тис грн. Однак, дані закупівлі не були заплановані ні у річному плані, ні у додатку до річного плану та не оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу (www.prozorro.gov.ua) електронні документи (план закупівель, додаток до річного плану та зміни до них), які б підтверджували планування вказаним відділом освіти закупівель товарів, що були предметом спірного договору.
Також при здійсненні закупівлі замовником – відділом освіти Гайворонської РДА в договорі не визначено конкретний предмет закупівлі відповідно до вимог вищевказаного законодавства на підставі Національного класифікатора України «Єдиний закупівельний словник», лише назва «продукти харчування» без конкретного найменування (номенклатури, асортименту, тощо).

Вказані дії службових осіб відділу освіти не відповідають принципам здійснення закупівель, визначених Законом України «Про публічні закупівлі», а саме: відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, а тому прокурор звернувся до суду з позовною заявою щодо визнання недійсним цього договору купівлі-продажу.

Господарським судом Кіровоградської області підтримано позицію прокуратури та у повному обсязі задоволено позов заступника керівника Новоукраїнської місцевої прокуратури до відділу освіти Гайворонської РДА та ФОП про визнання недійсним договору купівлі-продажу.

Робота в даному напрямі триває.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама