Надзвичайні події

У Кропивницькому триває конфлікт між агрофірмою та банком (ВІДЕО)

 Автор: Валерій Лебідь. 12576

«Гречка» вже розповідала про конфлікт, що минулими вихідними виник між компанією «Імперія-Агро» та «ТАСкомбанком».

watermarked agroo1

Банкіри заявляють про те, що агропідприємство мусить повернути їм кредитні кошти, взяті під заставу рухомого та нерухомого майна, представники фірми стверджують,, що мають на це час до 2019 року.

Протягом трьох днів склади та територія підприємства «Імперія-Агро» заблоковані невідомими людьми, разом з ними постійно перебувають представники юридичної фірми, що представляє інтереси «ТАСкомбанку». Сьогодні в ситуацію втрутились фермери, які не можуть отримати вже оплачений товар – добрива та інші, і вчасно почати посівну компанію. Також прийшли представники громадських організацій, зокрема «Аграрної самооборони». Дотримання громадського порядку забезпечували правоохоронці.

Журналісти «Гречки» намагались дізнатись всі подробиці конфлікту, однак інформація, яку повідомляють сторони, зокрема про суму боргу, часто розходиться в мільйони гривень.

watermarked agroo2

За інформацією представників «ТАСкомбанку»,  «Імперія-Агро» винні їм за різними даними від 160 до 220 мільйонів, на самому підприємстві майна та продукції орієнтовно на 350 тисяч гривень. Юристи, які представляють банк наголошують, що мають першочергове право на вилучення заставного майна, всю решту можуть забирати власники продукції, що хберігається на складах підприємства.

Фермери переконують, що в такому разі банк поверне позичені кошти, а вони залишаться ні з чим, за їх словами, сільгосппідприємствам лише Кіровоградщині «Імперія-Агро» має відвантажити продукції на 70 мільйонів гривень, загалом по Україні ця сума сягає близько 300 мільйонів.

В свою чергу представники «Імперія-Агро» переконують, що мусять сплатити зараз лише близько 40 мільйонів, і ця сума вже ніби то списана з рахунків підприємства, все решта має бути сплачене до 2019 року. Однак юристи «ТАСкомбанку» наполягають на тому, що керівник агропідприємства Юрій Оцабрик переуклав договір 28 березня і саме цим днем закінчуєтьсчя дія кредиту і всі гроші мають бути повернуті.

watermarked agroo3

Сьогодні розв’язати конфлікт та знайти вихід із ситуації так і не вдалось. Завтра всі зацікавлені сторони зберуться на території підприємства о 8.00 та намагатимуться далі дійти порозуміння. Зокрема планують сходити на прийом до Сергія Кузьменка, голови Кіровоградської ОДА, щоб той, можливо, звернувся до Сергія Тігіпка, голови правління «ТАСкомбанку» та допоміг аграріям вчасно розпочати посівну компанію.

За інформацією сайту «latifundist», голова правління банку Сергій Тігіпко не має наміру поступатися своїм.

Подробиці сьогоднішнього протистояння дивіться на відео:

 

Поширюйте

Коментуйте