Надзвичайні події

Кропивничанку намагалися завербувати іноземні спецслужби

. 3276

 

СБУ викрила чергову спробу вербування спецслужбами РФ жительки Кропивницького, яка поїхала в Донецьк відвідати своїх родичів. Погрожуючи, жінку змушували передавати інформацію про роботу місцевої держустанови в якій кропивничанка працює. 

 

Про це повідомляє прес-група УСБУ в Кіровоградській області.

Жінку при приїзді на тимчасово непідконтрольну українській владі територію затримали співробітники ФСБ.

Погрозами фізичної розправи, як жінці, так і її близьким, представники іноземної спецслужби спробували схилити громадянку України до таємної співпраці. Зокрема, від неї вимагали регулярно звітувати про діяльність державної установи, в якій вона працює у Кропивницькому.

Як тільки кропивничанка повернулася додому, то одразу звернулася до СБУ і надала свідчення стосовно обставин її вербування та поставлених перед нею завдань.

Згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України, державна зрада карається позбавленням волі на строк до 15 років. Однак, враховуючи те, що громадянка не виконала злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявила правоохоронцям про свій зв’язок з ними, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив її від кримінальної відповідальності.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама