Надзвичайні події

У Знам'янському районі судитимуть чоловіка за незаконну вирубку лісу

. 1358

Знам'янська місцева прокуратура направила до судуобвинувальний акт за фактом незаконної порубки лісових насаджень (ст. 246 КК України) на території, що належить виробничому підрозділу служби колії Знам'янської дистанції Регіональної філії «Одеська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця».

Як розповів керівник місцевої прокуратури Станіслав Когатько, восени 2017 року місцевий мешканець, раніше неодноразово судимий, без жодних дозвільних документів, на території розташованій вздовж перегону станція Роз’їзд та станція Сахарна, здійснив незаконну порубку дерев захисного лісонасадження - дубів та акації. Чоловік пояснив, що хотів продати дерева на дрова та таким чином підзаробити.

Загальна сума збитків становить понад 26 тис. грн.
З метою відшкодування завданої злочином шкоди до суду направлено цивільний позов.
Також аналогічні обвинувальні акти направлено до суду прокурорами Новоукраїнської та Олександрійської місцевої прокуратури.

Довідково:
За вчинення кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.246 КК України громадянам загрожує покарання у вигляді до трьох років позбавлення волі.
Звертаємо увагу, що вчинення дій щодо незаконної порубки дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, що заподіяло істотну шкоду, а також вчинення таких дій у заповідниках або на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду, або в інших особливо охоронюваних лісах у законі про кримінальну відповідальність передбачено покарання від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
Окрім того, з травня минулого року вступили в силу зміни, якими посилено відповідальність за незаконну порубку дерев - тепер термін можливого позбавлення волі збільшено до 5 років. «Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб, - карається обмеженням волі на строк від двох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама