Надзвичайні події

По справі Юрія Давидова вимагають судити низку посадовців «Креативу»

. 5149

«Гречка» вже повідомляла про те, що екс-голову правління ПАТ «Креатив Груп» Юрія Давидова поліція оголосила у розшук. Йому закидають привласненні чужого майна в особливо великих розмірах.

krrr1За заявою директора компанії ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС» Сергія Руденка очолювану ним фірму, у 2014 році «обікрали» в ПрАТ «КРЕАТИВ» на 37 441 610 гривень.

Нагадаємо, у 2015 році Товариство з обмеженою відповідальністю «Інформаційно-торговий дім – ЛС» звернулося до Господарського суду Кіровоградської області з позовом до приватного акціонерного товариства «Креатив» про повернення зі зберігання насіння соняшнику в кількості 3 983,150 тон вартістю 37 441 610,00 грн.

ПрАТ «Креатив», як зберігач за договорами відповідального зберігання продукції, укладеними між сторонами в серпні, вересні та листопаді 2014 року не повернув на вимогу ТОВ «ІТД – ЛС» насіння соняшника в кількості 3 983,150 тон.

В ході розслідування зазначеного кримінального провадження було встановлено, що здане на зберігання зерно ТОВ «ІТД – ЛС» було одразу перероблено.

Директор компанії переконаний, що Давидов Ю.Г. – лише один з учасників схеми, всі інші учасники якої також мають відповідати за співучасть у скоєному злочині.

- Те, що ми «дотисли» і Юрію Давидову оголосили про підозру, а згодом і оголосили в розшук – це добре. Проте сам провернути таку схему він явно не міг. Поруч із ним на лаві підсудних мають перебувати і інші учасники злочинної схеми, які не могли не знати про привласнення 3983,150 тон насіння соняшника, при цьому жоден з них не звернувся з заявою до поліції, а це означає лише одне – вони діяли спільно, - переконаний Руденко. - До цього часу не пред’явлено підозри у вчиненні злочину групі колишніх посадових осіб, які безпосередньо брали участь в скоєнні злочину по привласненню майна ТОВ «ІТД-ЛС» при зберіганні на ПрАТ «КРЕАТИВ», а саме:

- директору Бойко Олександру Миколайовичу, який маючи контроль і відповідальність за всі процеси на підприємстві, знав про поставки ТОВ «ІТД-ЛС» соняшника до ПрАТ «КРЕАТИВ» на зберігання і його залишки, прикривав злочинні схеми по привласненню чужого майна і затверджував фіктивні документи;

- керівнику олієекстракційного департаменту Бугері Костянтину Вікторовичу, який укладав фіктивні договори зберігання соняшника, хоча знав, що ніякого зберігання насіння соняшника ПрАТ «КРЕАТИВ» за вказаними адресами поставки проводити не в змозі, а лише все відразу переробляє, і знав про поставки ТОВ «ІТД-ЛС» соняшника до ПрАТ «КРЕАТИВ» на зберігання і його залишки;

- головному бухгалтеру Слюсаренко Тетяні Олексіївні, яка контролювала за своїми посадовими обов’язками весь бухгалтерський облік на підприємстві і зерно ТОВ «ІТД-ЛС» на зберіганні по фіктивним документам поставила на баланс від інших підприємств;

- начальнику відділу обліку Давидову Ігорю Григоровичу, який контролював первинний облік і не взяв на облік соняшник ТОВ «ІТД-ЛС», а використав фіктивні документи на нього.

Сергій Руденко запевняє, що цей злочин можна було розкрити протягом двох місяців досудового розслідування, а не тягнути з цим три роки, проте, на думку Руденка, місцева і обласна прокуратури усіма можливими методами гальмувала це розслідування.

- Ми написали не одну скаргу до Генпрокуратури та до Прокурора Кіровоградської області з тим, щоб зрушити справу з мертвого місця. Прокурор місцевої прокуратури Козир Є.М. відмовлявся підписувати повідомлення про підозру Юрію Давидову, що підготувало слідство ще в 2016 році, постійно вишукуючи необхідність в нових слідчих діях. Ми скаржились, звертались до громадських об’єднань, народних депутатів.

На більшість з наших скарг ми отримували відписки, але через суд таки домоглися відсторонення прокурора Кизиря Є.М. від процесуального керівництва по цій справі. І лише 23 квітня 2018 року прокурор місцевої прокуратури Рубля Г.С. таки затвердив підозру Давидову Юрію Григоровичу.

Потім слідство при мовчазній підтримці прокуратури три місяці не вносило в єдиний реєстр досудових розслідувань інформацію про підозру Давидову Ю.Г. і робило вигляд що не може її йому вручити, хоча він був у місті. Зрештою Юрій Давидов просто зник, - говорить Руденко. - Внесення повідомлення про підозру в ЄРДР і подання до слідчого судді про обрання запобіжного заходу для підозрюваного також було зроблено лише в серпні 2018року після нашої чергової скарги.

В зв’язку з постійним прикриттям прокуратурою, відбувається затягування розслідування тяжких економічних злочинів , що з кожним днем зменшує шанси на відшкодування нам шкоди особами винними у скоєнні злочину, наше підприємство буде змушене подати судовий позов до держави Україна для відшкодування нанесених нам прямих та непрямих збитків через бездіяльність правоохоронних органів. А потім нехай вже держава стягує ту шкоду з недолугих слідчих та прокурорів.

- Наразі ми звернулись до депутатів ВР з заявою про злочинну бездіяльність посадових осіб в правоохоронних органах. Ми сподіваємось наше звернення потрапить в руки Генпрокурору Юрію Луценку і він побачить всю корумповану схему, що продовжує працювати на Кіровоградщині до тепер.

Бездіяльність правоохоронних органів та прокуратури, на думку заявника, сприяло вчиненню нових злочинів. Руденко вважає, що розкрадання державних та корпоративних грошей триває.

- Нині ті самі люди впроваджують використовувати подібні схеми, зокрема через інші компанії. З відкритих джерел стало відомо, що Печерським райсудом м. Києва розглядалася справа, в якій фігурують декілька підприємств і посадових осіб, які по сьогодні працюють на Станіслава Березкіна. В судовому рішенні згадуються фіктивні підприємства. Соняшник від одних підприємств оприбуткований по фіктивним документам від інших, готівка та податковий кредит по ПДВ також від фіктивних підприємств і в результаті держава має суттєві збитки,- зазначає директор ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС».

Днями компанія ТОВ «Інформаційно-торговий дім - ЛС» звернулась з черговим позовом до суду, в якому вимагає притягнути до відповідальності всіх учасників схеми, що була застосована на ПАТ «Креатив Груп» та спричинила мільйонні збитки. 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама