Надзвичайні події

На Кіровоградщині комунальне підприємство оштрафували на 600 тисяч за порушення трудового законодавства

. 1624

600 тисяч гривень штрафу заплатить комунальне підприємство Бобринця за порушення у працевлаштування працівників.

Фахівці Управління Держпраці в області встановили, що договори на отримання охоронних послуг в Комунальному підприємстві Бобринецької міської ради «Комунальник» укладались з порушенням законодавства.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про ліцензування», діяльність із надання охоронних послуг підлягає ліцензуванню. Особи, з якими були укладені договори підприємством, ліцензії на надання охоронних послуг не мали.
Крім того з працівниками був укладений цивільно-правовий договір, а не трудовий договір.

Проте, повідомляє прес-служба Держпраці в області, охоронцям чітко встановлено графік роботи, чітко визначено підпорядкованість уповноваженій особі підприємства, чітко визначено матеріальну відповідальність охоронців та відшкодування за власний рахунок нанесених матеріальних збитків в разі зникнення або пошкодження майна, виявлених та зафіксованих в установленому порядку відповідним актом.

За поясненням керівництва підприємства, у зв’язку з тим, що підприємство за видом діяльності є збитковим, отримує фінансову підтримку з міського бюджету на виплату заробітної плати та податків, з метою економії бюджетних коштів було вирішено для охорони виробничої бази тимчасово укладати договори ЦПД з громадянами на період підбору на штатні вакансії осіб, які б відповідали вимогам і потребам підприємства.

Вказане є порушенням вимог ст. 24 Кодексу Законів про працю України, якою передбачено, що працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору.
За результатами інспекційного відвідування, до КП «Комунальник» застосовано штрафні санкції в розмірі 670 140 гривень, матеріали направлено до органів Нацполіції.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама