Надзвичайні події

На Кіровоградщині підприємство підозрюють у митних махінаціях

. 1145

Міжнародний «центр мінімізації митних платежів» надавав підприємствам реального сектору економіки послуги з приховування валютної виручки при експорті товарів по занижених цінах.

Під процесуальним керівництвом прокуратури Кіровоградської області співробітниками податкової міліції Головного управління Державної фіскальної служи в Кіровоградській області в рамках досудового розслідування за ч.3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу України було ліквідовано діяльність такого "центру мінімізації митних платежів".

З метою здійснення незаконної діяльності організатор зареєстрував ряд підприємств у Польщі й Великобританії та вступив у злочинну змову з представниками інших суб'єктів господарської діяльності – нерезидентів (у схемі було задіяно більше 15 підприємств, 6 з яких є нерезидентами). В подальшому, використовуючи зв’язки на митниці, фігуранти справи здійснювали вивезення з України паливних гранул за цінами, значно нижчими від ринкових, надаючи при цьому представникам Української митниці підробні документи щодо обсягу та вартості експортованого товару. 

Експорт товарів на підконтрольні компанії дав змогу максимально занизити митну вартість експортованих товарно-матеріальних цінностей та мінімізувати сплату податків до бюджету.

За кордоном товар було реалізовано на адреси інших підконтрольних організатору підприємств – нерезидентів республіки Польщі, Великобританії за цінами Європейського союзу, а виручка, що надійшла на банківські рахунки, відкриті за кордоном, дала змогу отримати неконтрольований прибуток без необхідності повертати валютну виручку на територію України.

Крім того, встановлено, що організатор злочинної схеми, шляхом безпідставного завищення витрат, пов’язаних із господарською діяльністю, які документально не підтверджено, ухилився від сплати податку з доходів фізичних осіб за 2017 рік на 6,8 млн грн.

Наразі проведено 5 санкціонованих обшуків, в ході яких вилучено 13 печаток, 5 з яких суб'єктів господарювання – нерезидентів, 2 кліше суб’єктів господарювання – нерезидентів, документацію, комп’ютерну техніку, чорнові записи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, встановлюється повне коло осіб задіяних у злочинній схемі та їх причетність до вчинення інших кримінальних правопорушень.

За матеріалами прес-служби прокуратури Кіровоградської області

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама