Надзвичайні події

Підозрювані у крадіжці врожаю на Кіровоградщині звинувачують у рейдерстві "Папу" (ФОТО)

. 15487

У Кропивницькому громадяни, яких міністр Внутрішніх Справ Арсен Аваков звинуватив у рейдерстві, провели прес-конференцію та розповіли про власне бачення подій, що відбулись у Петрівському районі Кіровоградщини, та закінчились затриманням 27 осіб.

papa

За офіційною версією правоохоронних органів, 19 вересня, поблизу селища Йосипівка Петрівського району невідомі спробували зібрати врожай на полі, що належить ТОВ «Агрофірма П'ятихатська»(власник Олександр Поворознюк – фермер і бізнесмен відомий в області як «Папа»). Адвокат Дмитро Видюк, який представляє інтереси ТОВ «Баліста», надав документи, на підставі яких нібито вони мали всі права на врожай, але представники «П’ятихатської» були проти. На бік останніх стали і правоохоронці.

“Це схоже на повернення до кримінальних 90-х, коли просто так якийсь бандит на прізвисько “Папа” приїздить на поле, і, погрожуючи розстрілом власникам, вимагає віддати техніку і урожай. Більше того, поліція з ним у змові, бо всіляко сприяє затриманню представників підприємства”, - говорить Видюк.

Адвокат зазначає, що представники ТОВ «Балліста» намагались захистити власний врожай від пана Поворознюка.

«Я прибув на поле і як тільки-но розпочалась робота, ми побачили озброєних людей, яких очолював Олександр Поворознюк. Вони стали пред'являти вимоги, стверджуючи, що цей врожай начебто належить їм. Не дивлячись на документи, які я їм демонстрував, викликали поліцію. Поліція затримала усіх, і не розбираючись розпочала кримінальне провадження», - пояснив адвокат.

Розповів Видюк і про події, що передували цьому конфлікту. За його словами, існують два господарства: «Сім вітрів» і «Балліста». Власника першого було вбито і зараз господарство перебуває на стадії успадкування. Утворився борг ТОВ «Сім вітрів» перед компанією ТОВ «Балліста», який вирішили віддати врожаєм. Згідно договору, «Балліста» вивела техніку на поле і розпочала жнива. Видюк запевнив, що існує повний пакет документів про те, що землі знаходяться в оренді фермерського господарства «Сім Вітрів», але під час прес-конференції він їх не надав.

«Мене, як адвоката запросили представники фермерського господарства, щоб надати консультативну допомогу при зборі врожаю»,- каже Дмитро Видюк.

Адвокат стверджує, що поліція повірила Поворознюку просто на слово і почала затримувати всіх. А після того, як всі були затримані, а роботу зупинено, усіх доправили до поліції. Там тримали в жахливих умовах без їжі та води більше 10 годин. Після цього заарештували та відправили в ізолятор тимчасового тримання. Трьох людей після утримання в таких умовах було госпіталізовано, двох до реанімації.

«Після того як всі працівники були затримані, а техніка вивезена, пан Поворознюк 16-ма комбайнами до ранку викосив наш врожай. Він зібрав соняшникового насіння на 22 мільйони гривень»,- каже Дмитро Видюк.

Натомість начальник головного управління Національної поліції області Роман Козьяков під час брифінгу повідомив, що документи представлені на той момент працівниками підприємства, яке обробляло поле, були сумнівні і техніка, яка була на полі, вилучена працівниками слідчого Головного управління Нацполіції.
Представники «Балісти» заявили, що тепер звертатимуться до прокуратури та вимагатимуть у МВС розслідувати зникнення всього врожаю на території Йосипівського ФГ.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама