Надзвичайні події

Власники вантажівок обіцяють транспортний колапс через проблеми з техоглядом (ВІДЕО)

. 8254

У Кропивницькому перевізники прийшли до керівника патрульної поліції області з проханням піти на зустріч у ситуації, що склалась з ліцензуванням СТО для проведення техоглядів вантажівок, та штрафами за відсутність такого огляду.

cuc1

12 лютого в приміщенні Управління патрульної поліції Кіровоградської області зібрались близько 30 власників вантажівок, які займаються перевезеннями. Підприємці стверджують, що зміни до законодавства заскочили їх зненацька, то ж тепер дехто з них змушений поставити вантажівки в гараж, втрачаючи прибуток від підприємницької діяльності. Окрім того, пройти обов`язковий техогляд в Кіровоградській області на сьогодні неможливо, адже жодна з існуючих станцій технічного обслуговування не має необхідної ліцензії.

Тож перевізники, які в останній момент взялись за проходження техогляду, отримали і іншу проблему. Ті, хто не встиг виїхати до іншого міста до закінчення терміну дії попереднього техогляду фактично зараз не мають права їздити на автівці, а щоб таки здійснити огляд, треба їхати в інше місто.

«Складають протоколи через відсутність техогляду, але в нашому місті пройти техогляд ми не можемо. Оскільки сертифіковані станції техобслуговування з невідомих нам причин позакривали. Від нас вимагають їхати в інші міста: Миколаїв, Кривий Ріг, Дніпропетровськ, Одесу, Львів. Зокрема я їхав до Львова порожнім автомобілем проходити техогляд, мене зупинили на повороті на Малу Виску, склали протокол за відсутність техогляду. Зрештою, я розвернувся, і повернувся в місто Кіровоград. Зараз сісти за кермо я не можу, пройти техогляд теж не можу», - говорить підприємець Геннадій Січкар.

cuc2

Саме з питанням винесення штрафів та ставлення патрульних до водіїв таких фур перевізники звернулись до Антона Цюцюри, керівника УПП у Кіровоградській області. Мовляв, щоб той розпорядився не штрафувати перевізників, допоки не вирішиться питання з ліцензуванням місцевих СТО.

«Постановою Кабінету міністрів ще від 10.03.2017 року внесено зміни до порядку обов`язкового проходження технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану. Тобто ще в 17-му році ця постанова вже вступила в силу, і з цього моменту суб`єкти ОТК і мали отримувати нову ліцензію, - говорить Цюцюра. - Управління патрульної поліції в Кіровоградській області не має жодного відношення до проходження, ліцензування суб`єктів, що мають право, і лише здійснює контроль: є цей техогляд, чи немає. Дати команду, щоб не штрафували, я не можу – це не входить в мої посадові обов`язки».

cuc3

Також перевізники звернули увагу на те, що в разі, якщо їх транспорт зупиниться, без роботи залишаться десятки водіїв, слюсарів, охоронців та іншого персоналу. Також обурюються тим, що, втрачаючи на пальному і проводячи техогляд в інших містах України, вони позбавляють місцевий бюджет надходжень.

«Навіщо ми маємо туди їхати, платити всі ці податки, якщо ми навіть з міста не можемо виїхати і у нас суцільні ями. Завтра ми станемо, не будемо платити податки, багато безробітних», - говорить Павло Сівірінчук, підприємець.

Наприкінці перевізники нагадали про 2013-й рік, коли відбулась масштабна акція на околицях Кропивницького, протестуючи проти намагань влади витіснити їх з ринку перевезень. В разі, якщо питання з техоглядом не вирішиться, присутні обіцяли провести подібну акцію повторно.

«Був 13-й рік, коли нас змусили виїхати на «Бобринецьке кільце». Коли Янукович відбирав наш бізнес. Держава нас змусила купити автомобілі і заробляти ними на родину, тепер у нас хочуть все це забрати. І у 2013 році я так само сказав: ви можете затоптати нас в землю, ви можете пожежними машинами нас змести, але не чіпайте народ! Колихнете народ, тоді будуть «гайки», так воно і вийшло», - сказав Геннадій Січкар.

cuc4

Керівник Управління пообіцяв зробити відповідні запити до Міністерства інфраструктури, щоб вивчити це питання, поспілкуватись з підлеглими, проте пояснив, що віддавати наказів не штрафувати чи змінити дію закону він не може, адже функція відомства, що він представляє, виключно контролювати.

«Все, що від мене залежить як від адміністратора-керівника, я зроблю і підніму це питання вище, але це питання компетенції Міністерства інфраструктури, навіть не МВС. Інформацію підніму на нараді перед своїми командирами, ми це обговоримо, але дати команди не можу», - підсумував Антон Цюцюра.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама