Надзвичайні події

Фермер з Кіровоградщини заявляє про рейдерське захоплення землі та техніки (ОНОВЛЕНО)

. 13019

Андрій Коваленко, директор та співзасновник СФГ «Лісовий С.Л.» з Лозуватки Маловисківського району Кіровоградщини, заявляє про «наїзд» з боку місцевих правоохоронців та про загрозу зриву посівної в його фермерському господарстві.

trakt2

В обробітку СФГ «Лісовий С.Л.» перебувають дві земельні ділянки. Одна, відповідно до Державного акту на право постійного користування розміром 44, 7 га, виданого Анатлолію Мельніченку (рішенням сесії Маловисківської райради від №116 від 18 лютого 2018 року), друга, відповідно до рішення сесії №40, площею 44,8 га, ще у 1993 році надана Сергію Лісовому.

У 2017 році з`ясувалось, ще 29 грудня 2012 року місцева фермерка Зінаїда Мамедова взяла в оренду на 25 років земельну ділянку площею 40, 7227 га, що перебувала в постійному користуванні СФГ «Лісовий С.Л.», як землі сільськогосподарського призначення державної власності. Про своє право на обробіток цієї ділянки Мамедова заявила лише навесні 2017 року, а після відмови звернулась до суду.

«Приїхала громадянка Мамедова, показала на наш державний акт свій договір оренди, показала розпорядження, що 12-м роком скасовано наш державний акт, і попросила нас залишити поле. Вона заявила, що вже5 років тут працює, мовляв де ви взялись, я ніколи вас тут не бачила. Ми продовжили роботу, тоді вона викликала поліцію, вони склали акт, а ми написали заяву про перешкоджання господарській діяльності. Ми зайшли в судові процеси», - розповідає Андрій Коваленко.

Суд першої інстанції її вимоги задовольнив, та визнав, що СФГ «Лісовий С.Л.» самовільно зайняло цю земельну ділянку, проте апеляційний суд скасував це рішення через відсутність належних, допустимих та достовірних доказів.

trakt3trakt4trakt5

Тоді СФГ «Лісовий С.Л.» засіяло поля та зібрало врожай. Але цього року ситуація повторилась. Зінаїда Мамедова звернулась до поліції, там на підставі її заяви розпочали кримінальне провадження за ч.1 ст. 206 та ч.1 ст. 197-1 та оголосили про підозру Андрію Коваленку у протидії законній господарській діяльності. Мовляв той відмовляється припинити господарську діяльність або обмежити її, та самовільно занйняв земельну ділянку, чим завдав значної матеріальної шкоди її законному власнику. Ці події Коваленко пов`язує зі зміною районного керівника поліції.

«Відбулась зміна місцевого керівника поліції і почались. Мамедова написала заяву про перешкоджання її господарській діяльності. Мені винесли підозру, розпочали кримінальне провадження і почали нас шантажувати»,- говорить Коваленко.

trakt130 квітня орендована у іншого агропідприємства техніка, яку виїхала на ділянку Мельніченка. Розпочали сіяти кукурудзу. Проте невдовзі на полі з`явились правоохоронці.Вони зупинили посівну, вилучили трактор та сівалку, відвезли до відділку тракториста, та допитали його.

«Ми виїхали на сусідню земельну ділянку трактором з сівалкою. Спеціально не виходили на ділянку Лісового. Засіяли 15 гектарів кукурудзи і приїхала поліція. Пояснили, що у них є кримінальне провадження по факту захоплення земельної ділянки. Стверджували, що ми працюємо на ділянці Лісового. Повезли тракториста в райвідділ, і забрали техніку. Не дали нам жодного документу про її арешт, просто за кермо сів тракторист Мамедової і поїхав у невідомому напрямку. Дотепер нам невідомо, де знаходиться трактор, працівники поліції на це питання нам не відповідають», - стверджує директор СФГ «Лісовий С.Л.». – Телефоном в поліції повідомили, що техніку вилучено в рамках кримінального провадження, і поставлено на відповідальне зберігання. Де вона знаходиться і на підставі чого це зробили, не повідомили».

За словами Коваленка, вилучена техніка коштує близько 900 тисяч гривень, а баки сівалки були заповнені насінням кукурудзи вартістю понад 30 тисяч гривень. Окрім того паралельно проводились польові роботи. Працівники господарства розкидали дорогі добрива, які не встигли загорнути. Директор підприємства стверджує, що добрива пропали, а посівна під загрозою.

Зінаїда Мамедова переконує, що обробляє ділянку з 2012 року, але від 2017-го представники СФГ «Лісовий С.Л.» перешкоджають її господарській діяльності, називає їх дії самозахватом землі.

«Я орендую цю землю з 12-го року, з 17-го вони не дають мені її засівати. Кому вони продали її, віддали я не знаю, але це самозахват. Проти них відкрита кримінальна справа, їдьте в правоохоронні органи, вони все вам розкажуть», - прокоментувала Зінаїда Мамедова «Гречці» ситуацію, що склалась.

Також вона пообіцяла надати надати «Гречці» судові рішення стосовно зазначеної земельної ділянки, що нібито доводять її правоту.

ОНОВЛЕНО.

 

У свою чергу фермерка Зінаїда Мамедова посилається на судові рішення 392/605/17, П/811/444/17, 392/111/18, 392/065/18, 340/692/19, 392/1134/17. Проте частина з них не на її користь.

Свою позицію озвучила і поліція.

«На Кіровоградщині поліцейські розслідують кримінальне провадження, розпочате за фактом самовільного захоплення земельної ділянки площею у понад 40 гектарів Встановлено, що керівник одного з сільгосппідприємств 29 квітня цього року, не маючи дозвільних документів на право користування землею, намагався розпочати посівну, не допускав на територію поля орендаря та працівників підприємства, якому у законний спосіб передано право на її користування. На місце пригоди представниками підприємства, з яким відповідно до рішення Маловисківської районної державної адміністрації укладено договір оренди, було викликано працівників поліції. В результаті проведеної перевірки, за вказаним фактом слідчими було розпочато кримінальне провадження, в рамках якого прийнято рішення про вилучення наявної на території вказаного поля сільгосптехніки. Також у ході досудового слідства в рамках розпочатих у 2017 році кримінальних провадженнях за ознаками правопорушень, передбачених ч.1ст. 197-1 Кримінального кодексу України «Самовільне зайняття земельної ділянки» та ч.1 ст.206 ККУ «Протидія законній господарській діяльності» встановлено, що до 2012 року право користування даною земельною ділянкою мав керівник місцевої агрофірми. У подальшому, після його смерті та у зв’язку з тим, що земля не передається у спадок, договір оренди між ним та Маловисківською РДА було припинено, а земельну ділянку у визначений законом спосіб передано в оренду іншому сільгоспвиробнику. У 2016 році новим співвласником агрофірми, що належала померлому, став інший місцевий житель, який у 2017 році самовільно і засіяв поле. Сторони намагалися вирішити спір у судовому порядку. Відповідно до ухвали апеляційного суду від 19.12.2017, копію якої оприлюднено однією з сторін, у задоволенні позову щодо повернення земельної ділянки стороні, яка обробляла її з 2012 по 2016 рік – відмовлено. Однак, в рамках кримінального провадження встановлено, що підприємець, який засіяв в 2017 році земельну площу, зробив це, не маючи дозвільних документів, всупереч діючим договорам оренди. Судом вказані аспекти не вивчалися, юридично-правова оцінка їм не надавалась. Діючий договір оренди на теперішній час залишається чинним, рішенням суду його не скасовано. На теперішній час приватному підприємцю повідомлено про підозру. Триває досудове слідство. За ці дії законом передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк до 3 років. Питання щодо протидії протиправним захопленням земель перебуває на особистому контролі начальника ГУНП в Кіровоградській області Романа Козьякова», - прокоментували ситуацію в Секторі комунікації поліції Кіровоградської області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама