Надзвичайні події

Суд оголосив вирок по справі причетного до загибелі десяти спецпризначенців 3-го полку

. 3174

Суд визнав винним Миколу Бутрименка, причетного до загибелі десяти спецпризначенців 3-го полку, у фінансуванні тероризму.

syd

За версією слідства, саме через цього жителя Шахтарського району Донецької області загинули 10 військовослужбовців 3-го окремого полку спецпризначення з Кропивницького.

Як повідомляла «Гречка», 29 липня 2014 року, Микола Бутрименко, директора ТОВ «ім.Челюскінцев» с. Латишеве, що на Донбасі, запросив на перепочинок до свого ангару дві групи військовослужбовців 3 ОП СпП, які виконували завдання з пошуку льотчика збитого СУ-25 Українських ВПС. Сам Бутрименко виїхав до Сніжного, нібито для того, щоб провідати хвору дружину, та повернувся не сам, а з кількома групами терористів та бонітехнікою. Зав’язався бій, внаслідок якого 10 бійців загинули, п’ятеро потрапили до полону.

Того дня загинули спецпризначенці: підполковник Сергій Лисенко, капітан Кирило Андреєнко, сержант Анатолій Бузуляк, старшина Андрій Шершень, старший солдат Ярослав Шимчик, старшина Олексій Глобенко, старший солдат Лев Панков, старший солдат Сергій Гришин, капітан Тарас Карпа. Старший солдат Роман Рикалов.

Вчора, 15 травня, на засіданні суд в Куйбишевському районному суді Запорізької області, відбулись судові дебати. В режимі відеоконференції суд заслухав прокурора, представницю потерпілих адвокатку Олену Яркіну, обвинувачуваного Миколу Бутрименка та його адвокатів Козуба та Поліщука.

Сам обвинувачений вмикався в режимі відеоконференції з СІЗО Маріуполя, де він перебуває.

У Ленінському районному суді була присутня мати загиблого спецпризначенця Галина Бузуляк.

Прокурор зачитав покази потерпілих, та вимагав покарання у вигляді довічного ув’язнення із конфіскацією майна за терористичний акт та фінансування тероризму. Він зазначив, що Бутрименко сплачував податки від ферми у «ДНР» про це йдеться в документах справи.

Представниця потерпілих адвокатка Олена Яркіна говорить, що всі її клієнти вимагатимуть для Бутрименка довічного ув’язнення за його злочин.

Адвокати Бутрименка заперечували його вину та просили суд виправдати або пом`якшити покарання.

Сьогодні, 16 травня, Куйбишевським районний суд Запорізької області розглянув кримінальне провадження за обвинуваченням Бутрименка в скоєнні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 258 (терористичний акт), ч.2 ст.258-5 (фінансування тероризму) КК України.

Як повідомила прес-служба Куйбишевського районного суду, суд ухвалив вирок, за яким Бутрименка визнали винуватим у фінансуванні тероризму та призначив покарання у виді позбавлення волі строком на 8 років з позбавленням права обіймати керівні посади з організаційно-розпорядчими функціями та здійснювати фінансово-господарську діяльність на строк два роки та з конфіскацією майна.

За терористичний акт Бутрименка виправдали у зв'язку з тим, що органом обвинувачення в суді не доведено участі обвинуваченого у вчиненні терористичного акту.

До вступу вироку в законну силу він залишатиметься під вартою.

Відповідно до «Закону Савченко», Бутрименку зарахували термін перебування в СІЗО у строк відбування покарання. Оскільки він перебував під вартою з 1 липня 2016 року і з урахуванням того, що один день попереднього ув'язнення рахується за два дні позбавлення волі, то він відбув 6 років ув`язнення.

Цивільні позови потерпілих – залишено без розгляду.

Як повідомила «Гречці» адвокатка Олена Яркіна, з рішенням не згодні та планують оскаржувати.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама