Надзвичайні події

Справу Березкіна забрали у НАБУ і передали поліції

. 2363

Генпрокурор забрав в НАБУ і передав поліції провадження по заволодінню 20 мільйонів доларів «Ощадбанк», де серед обвинувачених родина екс-нардепа Березкіна.

 

20181119173215 6526

Нагадаємо, у рамках слідства детективи НАБУ і прокурори САП повідомили про підозру 12 особам із екс-керівництва "Ощадбанку" і "Креативу".

"Звичайно, Луценко вчинив абсолютно незаконно, якщо ще хоч когось дивує", - пише в Фейсбуці антикорупційний активіст Віталій Шабунін.

НАБУ і Спеціалізована антикорупційна прокуратура вважають неприпустимою зміну підслідності у справі «Ощадбанку» та закликають повернути справу тому виклали спільну заяву.

"За півроку – у липні 2019 – з незрозумілих причин та у порушення ч5 ст.36 КПК України Генеральний прокурор раптово змінює підслідність у кримінальному провадженні за слідчими Головного слідчого управління Національною поліції України. Рішення ухвалене незважаючи на те, що Генпрокурору достеменно відомо про ймовірну причетність народного депутата України до вказаного правопорушення. Адже Юрій Луценко особисто підтримав та подав до Парламенту подання про притягнення народного обранця до кримінальної відповідальності. Розмір предмету злочину в цьому провадженні в рази перевищує п’ятсот і більше розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленої законом на час вчинення злочину. Відповідно до чинного законодавства з урахуванням згаданого цей злочин може розслідувати виключно Національне бюро. Згідно з КПК забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, віднесеного до підслідності Національного антикорупційного бюро України, іншому органу досудового розслідування. Відтак, Генеральний прокурор України прийняв рішення всупереч закону.

НАБУ і САП за понад три роки кропіткої роботи зібрали доказову базу, здійснили величезну кількість слідчих дій для встановлення усіх обставин вчинення злочину та з’ясували коло усіх можливих учасників схеми. На жаль, таке рішення Генерального прокурора ставить під загрозу можливість притягнення посадовців до кримінальної відповідальності. Навіть у випадку, якщо Нацполіція завершить розслідування, суд може повернути обвинувальний акт прокурора як такий, що не відповідає вимогам КПК про визначення підслідності.

НАБУ і САП закликають Юрія Луценка якомога швидше прийняти процесуальне рішення, яким провернути кримінальне провадження детективам та визначити підслідність за НАБУ, як це і передбачає законодавство України." - йдеться у повідомленні.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама