Надзвичайні події

Кіровоградщина: на птахофермі зафіксували недотримання вимог із профілактики грипу

. 2395

Недотримання вимог із профілактики захворювання птиці на грип зафіксували під час позапланової перевірки на птахофермі в с. Рівне Новоукраїнського району.

c117827dcb434d781be62e3d9512c6d2 L

Як інформує пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, на в’їзді/виїзді з території господарства відсутні дезбар'єри, що створює ризик занесення вірусу грипу птиці на птахоферму та поширення на інших об’єктах.

Відповідно до п. 3.1 Ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств і вимог до їх проєктування обслуговуючому персоналу дозволяється вхід на територію птахівничого господарства тільки через ветеринарно-санітарний пропускник, а в'їзд транспорту - через постійно діючий дезінфекційно-промивальний дезбар'єр.

Також згідно з п. 3.2 вищезазначених правил працівники господарства до і після роботи повинні приймати душ, а прання спецодягу
має проводитися у спеціально виділених приміщеннях або централізовано на спеціалізованих підприємствах. Однак під час перевірки встановили, що ветеринарно-санітарний блок птахоферми не оснащений душовою кімнатою та пральною машиною.

Зазначимо, що вперше за останні декілька років вірус пташиного грипу поширився на території України в січні поточного року. Тоді в ПП «Хутір» на Вінниччині зареєстрували загибель курей з діагнозом грип птиці.

Для забезпечення епізоотичного благополуччя та профілактики захворювання птиці на грип керівники та спеціалісти птахогосподарств зобов'язані виконувати вимоги, передбачені Ветеринарно-санітарними правилами.

Відтак за результатами перевірки птахоферми Держпродспоживслужба надала припис про усунення виявлених порушень, а керівника птахоферми притягнули до адміністративної відповідальності.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама