У Кропивницькому СІЗО виявили низку порушень протиепідемічних заходів щодо поширення COVID-19

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 1139

Офіс Омбудсмана перевірив Кропивницьке СІЗО на дотримання протиепідемічних заходів щодо поширення COVID-19.

1581575932

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександр Остапенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого ВР України з прав людини в Кіровоградській області Віктор Жученя перевірили Державну установу «Кропивницький слідчий ізолятор» на забезпечення заходів із запобігання та поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19 та прав утримуваних в умовах надзвичайної ситуації. Про це повідомила пресслужба Офісу Омбудсмана.

"В установі не здійснюється постійний контроль за дотриманням маскового режиму та проведенням температурного скринінгу. В установі існує проблема з дезобробкою службових приміщень. Гостро не вистачає засобів захисту та дезінфекції. Не проводиться дезінфекція приміщень для проведення прогулянок засуджених та осіб, узятих під варту, камер, місць загального користування (лазня; збірне відділення тощо). Відсутні графіки погодинної обробки приміщень. Не придбано ручні розприскувачі типу «Автомакс». Кількість дезінфекційних засобів та засобів особистої гігієни не відповідає передбаченому Планом запасу (три місяці) – наявні 3 працівника-дезінфектора. Дезінфекцію ув’язнені проводять самостійно", - йдеться в повідомленні.

Монітори з'ясували, що в СІЗО не дотримуються вимоги щодо обсервації новоприбулих в’язнів. Зокрема, підслідні жінки, які прибули до Кропивницького СІЗО у період з 30 березня до 7 квітня були відразу розподілені до загальних камер після опитування і температурного скринінгу лікаря.

Крім того, порушуються правила прийому посилок (бандеролей), передач для утримуваних осіб. Зокрема, з’ясували, що дезінфекція посилок та передач, в тому числі шляхом опромінення кварцовими лампами, практично не проводиться. Передачі не зберігаються в окремо відведеному приміщенні впродовж 24 годин, а відразу передаються в’язням, що може призвести до поширення інфекції.

"Попри всі наявні вимоги, персонал СІЗО не забезпечено повною мірою засобами індивідуального захисту, тому використовує власноручно виготовлені марлеві пов’язки. В СІЗО не забезпечено доступ в’язнів до інформації щодо протидії поширенню коронавірусної інфекції. Відповідні інформаційні матеріали у вигляді листівок, плакатів не розміщено в камерах та прогулянкових двориках. Через недостатню інформованість та відсутність в ув’язнених засобів індивідуального захисту, значна їх частина відмовляється від проведення щоденних прогулянок та відвідування лазні, чим наражає себе на небезпеку захворювання іншими соціально-небезпечними хворобами", - зазначили в пресслужбі.

В Офісі Омбудсмана уточнили, що в МІЗО досі не вирішили питання щодо фінансування протиепідемічних заходів, які проводяться в установі.

"У спеціальному фонді СІЗО фактично відсутні резервні кошти, за які адміністрація може придбати засоби індивідуального захисту та дезінфекції. Рахунки установи заарештовані з 20 березня 2020 року", - відзначили у відомстві.

Медична частина пенітенціарної установи також не достатньо підготовлена до роботи на випадок масового виявлення осіб з підозрою на COVID-19, оскільки у штаті наявний лише один лікар-інфекціоніст на пів ставки, працівники медичної частини не достатньо забезпечені засобами захисту, а наявні маски, хірургічні рукавиці і халати не забезпечать їх захист у разі виявлення особи хворої на COVІD-19.

"З 07 квітня в одній із палат (камер) медичної частини перебуває на ізоляції хворий ув’язнений із симптомами ГРВІ. Проте, через відсутність в медичній частині швидких тестів, його обстеження на грип та коронавірусну інфекцію не проводилось. Також в установі відсутній алгоритм дій щодо переміщення хворої особи у разі відсутності місць у закладах ДКВС та МОЗ", - повідомили в Офісі Омбудсмана.

Монітори також з'ясували, що в установі не організовано постійний скринінг температури відвідувачів СІЗО, зокрема він не проводиться адвокатам та правоохоронцям, які здійснюють конвоювання в’язнів. А персонал установи не використовує наявні у нього засоби індивідуального захисту, нехтуючи заходами особистої безпеки.

"Персонал слідчого ізолятора несе службу у тій же формі одягу, в якій перебував у транспорті, дезінфекція одягу та взуття не здійснюється, не дотримується рекомендацій, визначених пам’яткою (інструкцією) щодо профілактики та попередження поширення коронавірусної інфекції та поводженням в умовах карантину осіб, які перебувають на території СІЗО", - йдеться в повідомленні пресслужби.

 

G

Сподобалася стаття?

Кировец
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити