Надзвичайні події

Житель Кропивницького вербував до лав «Л/ДНР» та розповсюджував фейки про коронавірус - СБУ

. 2772

Співробітники СБУ викрили мешканця Кропивницького, який вербував через соцмережу до лав так званих «Л/ДНР» та розповсюджував фейкову інформацію про карантинні заходи в Україні.

f5570436 d6ec 4726 9d51 b9a76e5da357

Як інформує пресгрупа УСБУ в Кіровоградській області, кіберфахівці СБУ встановили, що кропивничанин через заборонену в Україні російську соціальну мережу «Однокласники» розповсюджував агітаційні матеріали із закликами до сприяння терористичним організаціям «Л/ДНР» та вступу до їх лав, матеріали насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади.

92bc42fb e0f9 403b becd 6d93bf7805c0 copy

За вказаним фактом слідчими СБУ відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.258-3 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації).

Під час проведення санкціонованих обшуків за місцем проживання агітатора правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку та засоби зв’язку з матеріалами, що підтверджують причетність інтернеткористувача до вказаного злочину.

У межах кримінального провадження вирішується питання про повідомлення чоловіку про підозру

-Аналізуючи інтернет-контент, співробітники СБУ також встановили, що чоловік систематично розповсюджував неправдиву інформацію про карантинні заходи у період пандемії COVID-19,- йдеться в повідомленні.

d3a9f5ab 618b 4b5c bf15 1e7d216cea65 copy

Тривають слідчі дії по встановленню контактів фігуранта справи із окремими громадянами РФ, обставини, розподіл ролей і рівень обізнаності всіх учасників мережі з реальною метою цих інформаційних атак проти України.

Нагадаємо, що раніше Голова СБУ Іван Баканов вніс до Ради національної безпеки й оборони України пропозиції продовжити санкції щодо російських соцмереж «Однокласники» і «ВКонтакте» та інших веб-ресурсів РФ.

 VID 20200416 WA0018 copy

Поширюйте

Коментуйте


Реклама