Надзвичайні події

САП закрила одну із кримінальних справ проти екс-керівника "Креативу"

. 2940

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила справу проти екс-очільників ПРАТ"Креатив", яку ропочали за заявою ТОВ «ІТД-ЛС», побачиши там лише цивільно-правових відносин між підприємствами.

 

sunflower seeds 4349202 1280

Про це повідомила ГО "Бізнес-Варта".

Нагадаємо, Як заявив ТОВ «ІТД-ЛС», ПАТ "Креатив" у 2014 році отримало на зберігання від ТОВ «ІТД-ЛС» насіння соняшнику на загальну суму 37,4 млн. грн. Потім без згоди власника майна, насіння переробили в олію та шрот, і використали це, в якості застави для отримання кредитів у держаних та комерційних банках на загальну суму понад 16 млрд. гривень та проведення оборудок із відшкодуваннм ПДВ.

Роками тривали господарські суди, у той час як представники ошуканого підприємства вимагали кримінальної відповідальності для керівництва підприємства, а саме Юрія давидова, Олександра Бойка і почесного преидента компанії, нардепа Станіслава Березкіна.

За результатами неодноразових звернень до правоохоронці у серпні 2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості за фактом привласнення посадовцями ПАТ «Креатив» майна, вчиненого в особливо великих розмірах групою осіб, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 191 КК України.

Проте прокуратура довгий час відмовлялась надавати дозвіл на висування підозри Юрію Давидову. Висування підозри погодили аж у 2018.

Коли досудове розслідування завершувалось, а обвинувальний акт мали направити до суду, Генеральна прокуратура прийняла рішення про неналежне проведення досудового розслідування слідчим відділом Кропивницького ВП ГУ НП у Кіровоградській області, а матеріали досудового слідства передано до Національного антикорупційного бюро України.

"Так, прокурор САП Мусіяка В.В., при наявному в матеріалах справи письмовому повідомленні про оголошення Давидову Ю.Г. підозри у вчиненні злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України, за результатами вивчення вищевказаних матеріалів кримінального провадження, 21.12.2019 умисно виніс, завідомо незаконну постанову про закриття кримінального провадження, «побачивши» в діях останнього ознаки цивільно-правових відносин", - повідомляє "Бізнес-Варта" та обіцяє відствоювати позицію потераілих.

 

В той самий час у 2018 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура затримали 10 осіб із керівництва "Ощадбанку" та посадовців "Креативу" за підозрою у розкраданні 20 мільйонів доларів держбанку. Під підозру потрапив нардеп Станіслав Березкін, його діти та низка топменеджерів компанії.

Серед них ексголова правліня Юрій Давидов, якому інкримінувалось пособництво у заволодінні протягом 2013 – 2014 років майном банку, а також легалізація доходів, отриманих злочинним шляхом.

Дії обвинуваченого були кваліфіковані за ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191 та ч. 3 ст. 209 КК України, які відповідно до статті 12 КК України, відносяться до особливо тяжких злочинів.

Давидов намагався заключити угоду зі слідством, але йому у цьому відповили.

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама