Надзвичайні події

Кропивницький: нацполіція відкрила справу через незаконну вирубки дерев у парку Перемоги

. 2736

Після звернення юристів платформи “Свої Люди” Національна поліція відкрила кримінальне провадження через незаконну вирубку дерев у Парку Перемоги в Кропивницькому

82400501 10213385366907651 7263432576791183197 o

Про це повідомляє «bihus.info» з посиланням на юристів платформи “Свої Люди”.

Йдеться про “Парк перемоги” у Кропивницькому, де за кошти місцевого бюджету мали прибрати сухі дерева. Однак, як повідомив місцевий активіст Денис Ликов, працівники підприємства “Єлизавета” замість цього пошкодили, та вирубали живі багатовікові дерева. Такого ж висновку дійшли і у Державній екологічній інспекції у Кіровоградській області, яка повідомила, що такими діями працівники підприємства спричинили збитків на близько 930 тис грн.

З цією інформацією Денис Ликов звернувся до юристів проєкту “Свої Люди”, а ті, в свою чергу, до Головного управління Національної поліції в Кіровоградській. В результаті, Нацполіція відкрила кримінальне провадження за частиною 3 статті 246 Кримінального кодексу України стосовно вищевказаної незаконної вирубки та пошкодження дерев.

Відповідальність за такі дії встановлена Кримінальним кодексом України та карається штрафом від 25500 грн. до 34000 грн., або обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Нагадаємо, у квітні 2019 року, в рамках проєкту реконструкції, приватна фірма «Єлізавета» провела обрізування 1285 дерев у парку Перемоги. Підрядник зрізав всі гілки крони і залишив одні стовбури. Ці роботи назвали «формувальною обрізкою». Така радикальна обрізка дерев викликала обурення громадськості та у фахівців. У Кропивницькому суд закрив провадження у справі директорки КП "Єлізавета" Алли Чернік щодо пошкоджень об’єктів природно-заповідного фонду у парку Перемоги за протоколом Державної екологічної інспекції Кіровоградської області.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама