Надзвичайні події

Мільйони готівкою: голові Кіровоградської ОДА і його підлеглому оголосили про підозру через корупцію

. 3664

 

Сьогодні, 26 червня голові Кіровоградської ОДА Андрію Балоню та начальнику патронатної служби Сергію Шевченку повідомили про підозру в отриманні хабаря.

 c5886ee balon1

Як повідомляє сайт НАБУ, дії обох кваліфіковано за ч.4 ст. 368 КК України (одержання неправомірної вигоди).

Нагадаємо, вчора Кабмін погодив звільнення Андрія Балоня з посади голови Кіровоградської ОДА. Пізніше з'явилась інформація про обшуки в обласній адміністрації та будинку, який оредує голова ОДА.

За версією слідства, навесні 2020 року у голови ОДА вирішив вимагати хабар від керівника головного управління одного з органів виконавчої влади в області.

Як посередника голова ОДА залучив свого підлеглого і вже той, за його вказівкою, озвучив вимогу: 110 тис. грн неправомірної вигоди щомісяця, інакше чиновника можуть звільнити.

Згодом, підозрювані свої вимоги збільшили, аби щомісяця отримувати 15% від офіційного обороту держструктур, що перебували у підпорядкуванні головного управління. З огляду на показники попередніх періодів, йшлося про суму близько 1,8 млн грн.

Кошти мали передавати траншами. Перший – у 100 тис. грн — передали на початку червня, що задокументовано в межах досудового розслідування. Після одругого траншу у 250 тис. грн підозрюваних затрмали.

В ході обшуків на робочому місці та вдома у підозрюваних ввилучили понад 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро готівки походження якої невідоме.

Згідно декларації, яку подав у травні, у Балоня не було заощаджень готівкою.

Вирішується питання про накладення арешту на ці кошти.

Також підозрюваним мають обрати міру запобіжного заходу.

Нагадуємо, відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама