Надзвичайні події

Ексголова Кіровоградської ОДА пояснив звідки у нього мільйони готівки (ВІДЕО)

 Автор: Ірина Маслюкова. 15946

Вчора, 26 червня, Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання прокуратури і взяв під варту начальника патронатної служби Кіровоградської ОДА Сергія Шевченка з альтернативою застави у п’ять мільйонів гривень. Ексголову Кіровоградської ОДА триматимуть під вартою з альтернативою внесення застави 10 млн гривень.

Screenshot 3

Строк дії запобіжних заходів - 60 діб.

Нагадаємо, вчора Зеленський ухвалив рішення про відставку голови Кіровоградської ОДА. «Немає «наші – не наші». Вкрав – сідай», – сказав він.

 25 червня Кабмін погодив звільнення Андрія Балоня з посади голови Кіровоградської ОДА. Пізніше з'явилась інформація про обшуки в обласній адміністрації та будинку, який орендує голова ОДА.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просилана обранні запобіжного заходу голові ОДА Андрію Балоню та посадовцю Сергію Шевченку, підозрюваним в отриманні хабаря, тримання під вартою з альтернативою внесення застави: для голови ОДА - 12 млн грн та 8 млн грн для Шевченка.

Транслювали засідання на youtube-каналі ВАКС.

Як повідомив прокурор, начальнику патронатної служби Сергію Шевченку повідомили про підозру в отриманні хабаря за частиною 5 статті 27 і частиною 4 статті 368 КК України (у вчиненні пособництва, в прохані надати неправомірну вигоду в особливо великому розмірі службовій особі, яка займає відповідальне становище та за одержання неправомірної вигоди).

Сергій Шевченко з 2019 року призначили на посаду керівника патронатної служби Кіровоградської обласної державної адміністрації.

За словами прокурора, начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Ігор Бойчук у квітні в приміщенні ОДА зустрівся з Шевченком за ініціативи останнього.

- Під час цієї зустрічі Шевченко висунув вимогу передавати керівнику ОДА Балоню через Шевченка неправомірну вигоду у вигляді помісячних відрахувань від надходжень із обласних лабораторій, підпорядкованих Держспоживінспекції, - каже прокурор. - Взамін чого керівнику Держспоживінспекції обіцялося залишення на посаді і сприяння у здійсненні його діяльності.

У квітні під час наступної зустрічі Шевченка із Бойчуком, йому повторно висунули вимогу передавати хабар помісячно. У той же день керівник Держпродспоживслужби зустрівся з головою ОДА Балонем. Останній підтвердив правомірність і правильність інформації Шевченка щодо передачі щомісячних відрахувань, щоб Бойчук міг залишатись на посаді.

Як повідомив прокурор, Шевченко в телеграмі написав Бойчуку про початок передачі хабаря - 110 тис грн. Сума повинна була щомісяця повторюватись.

Після цього Бойчук звернувся до правоохоронців. Відтак розпочали фіксувати подальші дій Шевченка і Балоня.

Уточнює, 22 травня підозрювані збільшили щомісячні відрахування на користь Балоня, а саме 15% від щомісячного офіційного обороту усіх лабораторій ветеринарної медицини підрозділів Держпродспоживслужби області. Під час передачі першої частини хабаря 25-річний Шевченко повідомив Бойчуку, що з наступного місяця він має передавати по 250 тисяч гривень.

25 червня гроші Бойчук передавав разом із папкою, у якій була камера. Шевченко її помітив, сфотографував і надіслав повідомлення Андрію Балоню: "такий привіт від Бойчука".

У той день Сергій Шевченко  зустрівся зі своїм  знайомим Саласенком  і передав йому пакет з 200 тис. грн для зберігання. 

-Я вважаю, що підозра не обгрунтована, обставини в ній надумані й перебільшені. Ані голова адміністрації, ані керівник патронатної служби не впливають на голову Держпродспоживслужби. Не призначають і не впливають на їх методи та результати роботи.
Відповідно, ні Шевченко, ні Балонь не здійснюють ніякий тиск на правоохороні органи і не мають відношення до того, аби забезпечити діяльність Бойчука, - сказав адвокат Шевченка.

Свою позицію розповів Андрій Балонь:

- Я не вчиняв жодного кримінального правопорушення. Вважаю себе невинним. Матеріали повністю сфабриковані, для дискредитації мого чесного імені. Я сумлінно працював з 11 листопада на посаді голови Кіровоградської ОДА. Коли я приймав область, вона займала 18 місце за показниками Держстату. Зараз область перемістилась на 6 місце,- каже Балонь, - Що стосується інкримінованого мені правопорушення, я хочу сказати, де є правда, а де творчість. Правда лише в першому абзаці протоколу допиту свідка Ігоря Бойчука. Процитую: «Спочатку після призначення у мене виникли робочі відносини з Балонем, ми періодично зустрічались в ОДА». Все решта повна вигадка тих, хто дозволив собі скласти ці процесуальні документи.

Каже, у Києві був у відряджені, на робочій нараді. Про обшуки у Кропивницькому не знав. 

- Мені стало відомо, що відбувається з повідомлення Шевченка. Я набрав прокурору області і сказав, що зараз до вас буде направлений Шевченко для написання заяви, бо відбуваються якісь незрозумілі речі. Про все, що передувало цьому факту мені взагалі нічого не відомо. Ні з Шевченком, ні з Бойчуком, жодних розмов не було, - додав Балонь.

Крім того, прокурор повідомив, що 40 тисяч гривень з першого траншу знайшли 25 червня у кабінеті Балоня в кишені його піджака. 

Балонь у свою чергу сказав, що гроші тримав лише у сейфі. Про кошти в піджаку нічого не знає.

Нагадаємо, в ході обшуків на робочому місці та вдома у підозрюваних вилучили понад 4,5 млн грн, 320 тис. дол. США, 24 тис. євро готівки походження якої невідоме.

Балонь розповів: Моя дружина підприємець, вона є власником часток статутних капіталів. Ці підприємства робочі, приносять гроші. Я щороку декларую ці кошти. Вони в мене є на рахунку, а не як зазначав прокурор, що вони готівкою. Готівка у будинку - дружини, яку вона зберігає як підприємець. І гроші можуть з’являтись, а потім раптово зникати. Ці кошти оборотні.

Поширюйте

Коментуйте