Надзвичайні події

На Кіровоградщині чоловіка лише оштрафують за жорстоке поводження з тваринами, бо не мають відеодоказів

. 3477

 

“У Бобринці мешкає живодер, який вбиває тварин”, – звернулися в редакцію “Гречки” телефоном. Натомість поліція на чоловіка склала лише протокол про адмінпорушення, кажуть, на кримінальне не потягне, бо немає ні свідків, ні фото-, відеодоказів.

 unnamed 12

Фото умовне з вільних джерел

– Люди поскаржилися, але імена не хочуть називати. В одному з районів Бобринця живе сім’я живодерів. Вони там у себе влаштували розправу над тваринами. Вони купили зброю і, як кажуть люди, дозволу на неї не мають, п’ють і стріляють у все, що рухається, – каже в слухавку Наталя (ім’я змінили).

За її словами, люди-сусіди бояться говорити, бо переживають за свої життя.

Натомість у Нацполіції області кажуть, що на чоловіка склали адмінматеріали щодо жорстокого поводження з тваринами. Суму штрафу буде визначати суд.

Під кримінальну справу доказів не вистачило: не має свідків, фотографій чи відео, як чоловік знущається чи вбиває тварин.

“Гречці” надіслали кілька фото вбитих котів, ніби цим чоловіком, однак на фото лише трупи тварин і немає присутності чоловіка.

118294048 452079099083890 5084586202803572974 n

Одне з надісланих "Гречці" фото вбитих тварин 

– Сторона, чий був кіт стверджує, що це вже четвертий кіт. Натомість людина, що вчинила це пояснює, що коти крадуть у неї живність. Кримінальне провадження у ЄРДР ми внести не можемо, бо там немає ні свідків події, ні кота, ні фото. Склад нам важко довести. Навіть якщо ми внесемо в ЄРДР, то далі внесення не просунемося. Просто людина залишиться без покарання. Тому ми прийняли рішення, що ліпше притягнути до адміністративної відповідальності, – розповів начальник Бобринецького відділення поліції в Кіровоградській області Юрій Хандис.

За його словами, у чоловіка також вилучили пневматичну гвинтівку. Однак з цієї зброї не стріляли.

Як пояснюють у Кропивницькому місцевому центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги, адміністративна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – штраф від 3400 до 5100 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

За ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, людьми, яких протягом року ошртрафували за це саме порушення чи пропаганду жорстокого поводження з тваринами чекає штраф від 3400 до 5100 грн або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Насильство до тварин, спрямовані на задоволення статевої пристрасті, – штраф від 3400 до 8500 грн з конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Натомість кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами – може передбачати не лише штраф від 17 тис. до 51 тис. грн, а й позбавлення волі до восьми років.

Нагадаємо, у 2018 році суд призначив кропивничанці покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з дворічним випробувальним терміном за отруєння безпритульних собак.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама