Через анонімку з СІЗО кіровоградця закрили на 60 діб(ФОТО, ВІДЕО)

Опубліковано . в Надзвичайні події

Кількість переглядів - 3387

8 квітня Ленінський районний суд міста Кіровограда обрав запобіжний захід для кіровоградця Юрія Шкаленка. Ці 60 діб стали продовженням вже більше ніж дворічного перебування підозрюваного(а не засудженого) за гратами.

Рішення суду про 9 років ув’язнення за зберігання боєприпасів  та розповсюдження наркотиків було скасоване, а справу відправлено на дорозслідування….

13 лютого 2012 року в ході спланованої операції правоохоронці затримали п’ятьох членів злочинної  групи, що нібито займалися розповсюдженням анфітаміну на території Кіровограда. Про всі епізоди, пов’язані з діяльністю наркоторговців, суддя Ірина Шевченко зачитувала близько 50 хвилин. Там і про розподіл ролей, місця зберігання, шляхи реалізації, вартість та контрольні закупки. На думку слідства, всі епізоди доведено.

Проте один з фігурантів справи підозрюваний Юрій Шкаленко,  має своє бачення того, що відбувалося. Чоловік не заперечує зберігання боєприпасів та наркотичних речовин, проте стверджує, що не займався реалізацією останніх, а сам вживав наркотики. Докази стосовно торгівлі вважає сфальсифікованими.

«У справі єдиний свідок, який тричі давав протилежні свідчення. Зокрема стверджував, що не проводив закупок в приватному секторі (підозрюваний живе на старій Балашовці, - авт.) Оперативне відео, на якому я нібито продаю наркотики, за словами мого адвоката, нарізане зі шматків: окремо гроші, окремо наркотики. Одна з контрольних закупок, згідно документів, відбулася вже після затримання одного з учасників «злочинної групи». А єдиний доказ існування групи – те, що у всіх вилучили гроші, які використовували для закупок. При чому де знайшли гроші я не знаю, цього епізоду немає на протокольній зйомці обшуку, проведеного у мене », - розповів «Гречці» Юрій Шкаленко.

У справі є й інші цікаві моменти. За словами обвинуваченого, єдиний свідок у справі  - Слющенко, який був «підставним» при контрольних закупках наркотиків,  раніше проходив у справі, якою займався працівник ОБОЗ Казанок. Нібито  у 2011-му той проводив обшук у Слющенка та допитував його, а на допиті у справі наркоторговців Слющенко повідомив, що до цього з Казанком не бачився. Окрім того, за словами Шкаленка, на момент контрольних закупок Слющенко відбував умовний термін.

 Вирок стосовно Юрія Шкаленка виносила суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда Ірина Загреба. Апеляційний суд Кіровоградської області скасував рішення Загреби та відправив справу на дорозслідування через недостатню кількість доказів та порушення процесуального порядку. Після чого, коли термін запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою сплив, Ленінський районний суд рішенням Андрія Загреби, чоловіка Ірини Загреби  обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Захист Шкаленка просив замінити суддю, оскільки, на його думку , існував певний конфлікт інтересів, однак головний суддя райсуду Євген Мартинов не прийняв це до уваги.

Апеляційний суд у свою чергу скасував рішення Загреби та випустив підозрюваного під особисте забов’язання.

«Я приїхав додому і пішов у душ. В цей час у двері постукали та передали мамі повістку. За пів години я зібрався і о 15.00 був у слідчого. Мені повідомили, що завтра я маю прибути до суду», - розповідає Шкаленко.

Підставою для зміни запобіжного заходу, на думку слідчого Іванченка, є тяжкість обвинувачення та те, що підозрюваний може переховуватися від слідства і навіть поїхати до Криму чи Росії.

Щодо останнього припущення, то Юрій Шкаленко продемонстрував документ, який начебто став підставою для таких підозр. У рапорті працівника УБОЗу В. Демченка на ім’я начальника УБОЗ УМВС України у Кіровоградській області А. Крищенку, йдеться про оперативну інформацію з СІЗО, в якому перебувають всі затримані у справі по розповсюдженню наркотиків. Згідно повідомлення(очевидно від  агентів у стінах виправного закладу),  всі п’ятеро учасників злочинної  групи висловлювали намір в разі зміни міри запобіжного заходу на більш м’яку ніж тримання під вартою, чинити тиск на свідків по справі, щоб уникнути відповідальності, а у разі неможливості цього, переховуватися від органів слідства та суду за кордоном, а саме - у Російській Федерації.


Хто «стуканув» правоохоронцям і чи дійсно є таємний агент і чи правдива інформація,  з даного документу не зрозуміло. Проте для судді Ірини Шевченко цих аргументів стало досить, щоб відправити Юрія Шкаленка за грати до місцевого СІЗО на 60 діб. В цілому підозрюваний провів за гратами вже два роки.


  • процесуальний прокурор та слідчий

Хто «стуканув» правоохоронцям і чи дійсно є таємний агент і чи правдива інформація,  з даного документу не зрозуміло. Проте для судді Ірини Шевченко цих аргументів стало досить, щоб відправити Юрія Шкаленка за грати до місцевого СІЗО на 60 діб. В цілому підозрюваний провів за гратами вже два роки.

Ось що думає сам Шкаленко про судовий процес за його участі:

Звісно, серед підозрюваних у вчинені того чи іншого злочину великий відсоток тих, хто вважає себе не винним, навіть за наявності беззаперечних доказів. Однак непоодинокі випадки, коли за гратами опиняються ті, хто мав би бути на волі. Зрештою, крапку у цій історії поставить суд.

Валерій Лебідь
Фото автора

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
-13 # Anna 13.04.2014, 14:41
Семен, если судить по вашим словам, то пусть и дальше в стране влавствует беззаконие и все делают что хотят, а мы будем делать вид, что ничего не происходит? Или Вы считаете, что если человек попал за решетку, то обязательно виноват? А может нужно как-то попробовать разобраться? Закрыть глаза и отвернуться легче всего. И хотелось бы знать, почему Вы считаете, что незаконный арест, содержание под стражей, выбивания показаний и незаконные решения судей - это не есть РЕАЛЬНАЯ ПРОБЛЕМА ОБЩЕСТВА? Вы не думаете, что завтра может оказаться любой житель страны на месте Юры?
Цитата
 
 
+14 # семен 13.04.2014, 14:30
Судя по характеру так званых "комментариев", то сайт ГРЕЧКА превращается в форум ЗЕКОВ и их семей... лучше бы освещали реальные проблемы общества и состояние окружающих людей, а не освещать проблему наркомана и окрашивать его историю в грустных и трагических красках... Валерий личная для Вас просьба - не страдайте бредовыми идеями по поводу "освящения" наркоманов и ЗЕКОВ, а освещайте насущные проблемы общества.
С уважением, Семен.
Цитата
 
 
-12 # Валерій Лебідь 13.04.2014, 14:36
Ми не розділяємо людей на білих та чорних, зеків та не зеків...
Цитата
 
 
-12 # Anna 13.04.2014, 14:00
И насчет наркомафии могу сказать, что с Вами полностью согласна - действительно процветает! И нам всем было бы гораздо проще, если бы работники правоохранитель ных органов ловили реальных бандитов, а не невинных людей!
Цитата
 
 
-11 # Anna 13.04.2014, 13:58
Марина, Вы говорите то, о чем не знаете. Как можно разбрасываться такими громкими слова подтверждения которым нет? А вот факты фальсификации и ложного обвинения со стороны ОБОП как раз таки имеются в неограниченном количестве в материалах уголовного дела. И по первому же требованию лично я могу их предъявить. Так что думайте, прежде чем писать и говорить то чего не знаете!!!
Цитата
 
 
+14 # марина 13.04.2014, 11:43
вот и стало понятно, кто спонсирует гречку, наркомафия в стране процветает, она проникла во все отрасли общества, вот и до сми добралась. однодневной выручки такого юры наверно хватит на интервью знаменитого журналиста?!?!? только для объективности нужно взять интервью и у матерей девчонок и пацанов, которые отправились на тот свет с помощью героя статьи. Как же вам не стыдно???? Заказуха!!
Цитата
 
 
-13 # Валерій Лебідь 13.04.2014, 12:08
Телефон редакції є на сайті, хай дзвонять, візьмемо, якщо у них є беззаперечні докази причетності героя публікації до цих смертей, а не лише ваші фантазії на тему
Цитата
 
 
-14 # Кот 12.04.2014, 23:06
А Вам не здається дивним те, що навіть після суду УБОЗ чомусь ретельно слідкує за цією "справою". Мабуть по цій справі не все так добре як хотілось працівникам УБОЗ. Справжніх доказів нема. А В. Демченко треба було ще дописати, що група одержувала амфітамін по підземному лазу , наприклад, з Афганістану, через який і хочуть залишити країну всі затримані. У 1937 році такі справи були коротші. А Ви кажете в Європу? Закон треба поважати, а не викручувати з нього те чого не було.
Цитата
 
 
-16 # Anna 11.04.2014, 18:40
Теперь хочется обратиться к работникам правоохранитель ных органов: Вы понимаете, что раскрываемость дел подымаете за счет невиновных людей, от этого страдают не только те, кто незаконно находится под следствием или уже заключенные, а страдают их семьи, их дети ростут без отцов, их родители не видят помощи...и.т.д. Как же так получается, что вы за счет чужих жизней строите свою карьеру и подымаете статистику, как бы раскрытых преступлений? Задумайтесь! Очень хочется, чтоб вы услышали и начали работать так, как положено, подчиняясь закону и пологаясь на факты и реальные доказательства, а не по приказу вышестоящего руководства. Не забывайте, что, где и кем бы вы не работали - прежде всего ВЫ ЛЮДИ! ОСТАВАЙТЕСЬ ЛЮДЬМИ!!!
Цитата
 
 
-19 # Anna 11.04.2014, 18:15
В первую очередь хочется высказать ОГРОМНУЮ БЛАГОДАРНОСТЬ Валерию Лебедю (автору стотьи)! Спасибо Большое за то, что есть такие люди, которые не остаются равнодушными и не боятся оглашать подобную информацию!!! Спасибо!!! От всех членов семей Третьякова Александра, Шпичак Виталия, Прохорова Максима, Завялова Дениса и конечно благодарность от семьи Шкаленко!!!!
Цитата
 
 
-17 # Жорик 11.04.2014, 17:27
Ось цей випадок є яскравим прикладом роботи правоохоронних органів влади. Вважаю, що більщість справ робляться саме таким чином, що за гратами сидять невинні люди, а справжні злочинці знаходяться на свободі під прикриттям тих самих органів влади. Держіться, хлопці! все буде добре!!!
Цитата
 
 
-19 # Леха 11.04.2014, 17:04
Юрец, держитесь держись! Правда на твоей стороне!
Цитата
 
 
-19 # Влад 11.04.2014, 16:31
Да расскажите всегда милиция закрывает только виновных и подстав нету никаких))). Сам пару раз наблюдал такие подставы!! и если Юру отпустили то он не виноват !!! Свободу Юрке !!! А с СЕЗО я не думаю что ктото помогал бы мусорам !!!! если не все это тупо подстава !!! Свободу Юрке ! Свободу !!
Цитата
 
 
-19 # Я 11.04.2014, 16:00
Хочу сказать тем, кто оставил предыдущие комментарии: Сложилось впечатление, что все это сказано самими работниками ОБОП, потому что те, кто действительно живет в районе Балашовки и знает Юру лично, не могут сказать таких слов. Я действительно живу в этом районе и знаю Юру лично. Могу сказать, что он зарекомендовал себя среди жителей этого района (и не только), как абсолютно порядочный, благополучный и просто Нормальный Человек! Так что, ребята, не пишите чего не знаете!!!
Цитата
 
 
+13 # Кабан 11.04.2014, 14:51
Да поймали Юрку, там ему и место... Наркет...
Цитата
 
 
+16 # КІРОВОГРАДЕЦЬ 11.04.2014, 12:19
Дорогі кіровоградці, такі люди як Шкаленко - це плями на нашому суспільстві, оскільки я досить довго живу на Балашівці, та мені відомі непоодинокі випадки продажу цією особою - коноплі та амфітаміну підліткам та наркозалежним!! !! Приємно, що все таки міліція працює, та наші вулиці становляться чистіші від такого "БРУДУ" як наркотики!!!!!! !! МИ ЙДЕМО В ЄВРОПУ!!!!!!!
Цитата
 
 
+16 # Платон 11.04.2014, 11:50
Так я не розумію, ми що захищаємо вже явних злодюг???
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити