У Києві відбувся фестиваль "Пісні, народжені в АТО" (ФОТО, ВІДЕО)

 Учора, 29 серпня, у Києві вже вдруге відбувся фестиваль "Пісні, народжені в АТО". Волонтери та ветерани АТО з Кропивницького стали гостями фестивалю.

Кількість переглядів - 2427

Опубліковано . в Лонгріди


На заході була представлена творчість військових зі всієї України. Більшість з них писали свої пісні, під час служби в зоні проведення антитерористичної операції. Пісні писались після повернення з війни, саме в них військовослужбовці відтворюють пережите знову і знову.

"Усе, що бачили там, усе, що відбувалося в душі – просто деякі люди це виливають в алкоголь, в буйну поведінку, а є творчі люди, які все це висловлюють у піснях", - говорить курсант Харківського інституту танкових військ Ігор Веретенников.

"Я був в Опитному за Артемівськом, у Зайцевому і в Авдіївській промзоні. Довгенько звикав до мирного цивільного життя, а душею був там. І на цих емоціях склалася пісня", - розповів боєць 90-го батальйону 81-ї бригади Борис Ярошенко.

На фестивалі виступив наш земляк - Володимир Бурко, батько загиблого воїна 3-го окремого полку спецпризначення Євгена Бурка. Від часу загибелі сина Володимир складає пісні про війну та займається волонтерством. Із концертами об'їздив усю передову.

Також на фестивалі звучала пісня, присвячена черкащанину Євгену Подолянчуку, спецпризначенцю з 3-го окремого полку спецпризначення, який загинув під час оборони Донецького аеропорту. Композицію виконав Руслан Давидович.

У рамках фестивалю випустили диск - збірку пісень, до якої увійшли 76 композицій з одноіменною назвою "Пісні народжені в АТО".

"Ми зібрали тут таку кількість творів для того, щоб кожен солдат, кожен волонтер і патріот, отримав максимальну кількість творів від захисників України. Пісня - це теж зброя", - йдеться у передмові до диску.

Кропивничани, присутні на фестивалі, говорять, що були зворушені та вважають, що таких заходів не вистачає нашому місту.

"Пісні дуже зровушливі. Я слухала їх з такої точки зору: ті, хто пережив весь цей біль - діляться ним, передають це. Після такого по-іншому сприймаєш світ, переживаєш переродження. Ці пісні портібні, вони лікують душу", - розповіла волонтерка з Кропивницького Олена Степанок, дружина загиблого заступника командира 42-го окремого мотопіхотного батальйону, в минулому військовослужбовця 3 оп СпП..

Загалом на захід зібралося близько 2000 чоловік. Окрім учасників фестивалю, виступав гурт «Скрябін».

pisn2

Виступ Володимира Бурко:

G