Олександр Жовна описав останні миті життя Віктора Погрібного

Олександр Жовна, відомий письменник та кінорежисер з Кіровоградщини став свідком останніх миттєвостей життя Віктора Погрібного, та розповів на своїй сторінці у Фейсбуці про останній день його життя.

Кількість переглядів - 4098

Опубліковано . в Лонгріди


Вчора біля одинадцятої мені до Одеси зателефонував Віктор Погрібний. Ще раз просив приїхати на чергові «Вересневі самоцвіти» до Арсенівки, а ще для того щоб подарувати мені свою останню книгу. Я пояснив, що не маю такої можливості. Але ще за годину придбав квиток на 13.35 і о 19, 15 прибув до Кропивницького.

Сьогодні о 9.00 приїхав до Арсенівки. Близько десятої ми зустрілися. Він взяв мене під руку та не відпускав довгий час, наполегливо запрошуючи відвідати його садибу у Матусівці, і неодмінно сьогодні. Розповідав про вчорашній візит Драча, просив заночувати. Я відмовлявся, пояснюючи, що сьогодні ж мені необхідно повертатися до Одеси, чекає робота над фільмом. Він замовкав, потім знову наполягав.

Десь біля 12-ї почався традиційний аматорський концерт у Веселівському клубі. Потім таке ж традиційне гостинне застілля. Випили по чарці. Спочатку він попросив вина, вина не було і він погодився випити домашньої горілки. Потім заспівав. Усі присутні підтримали. Я вперше чув як він співає і подивувався потужності його голосу в його 81. Після він знову настійно наполіг на тому щоб відвідати його батьківську хату до якої запрошував мене багато разів, а я знаходив приводи щоб відмовити. І цього разу відмовив, пояснивши тим, що збираюсь від’їжджати до Одеси. Він знову промовчав. Я запитав скільки часу займе поїздка і зрештою погодився.

Біля чотирнадцятої ми вирушили з Арсенівки до Матусівки. Здолавши половину шляху, виїхали на пагорб. Тоді він сказав, що це найвища межа над рівнем моря, здається 170 метрів і додав, коли помру поховаєте мене саме тут. Я посміхнувся. Він теж. Ще за 10 хвилин ми приїхали до його батьківської хати.

Передусім він провів мене до світлиці покійних батьків де зберіг її автентичність. Потім чомусь процитував на пам’ять псалом, здається 50-й, тоді я не звернув уваги. Потім повів в сад де ростуть посаженні ним дуби. Підвів до найстарішого якого назвав професором, сказав , що кожен гість має вилити під нього відро води і що вчора це зробив Драч, а сьогодні моя черга. Далі повів садом і ми вийшли на галявину де був накритий надзвичайно урочистий стіл який мене чомусь здивував. З вишуканим коньяком, винами, горілкою.

— Олександр Жовна

govnn3

Здається всього було забагато. Я навіть пожартував, сказав, що складається враження господар чекав на особливо поважних гостей, ті не приїхали і довелось запросити мене. Вів насупився і образився. Я відчув, що пожартував невдало. Потім ми сіли до столу. Він познайомив зі своєю донькою та Ольгою Миколаївною. Потім запропонував випити на вибір. Я запитав чи немає домашньої горілки і він, посміхнувшись вибрав пляшку, повідомивши, що це самогон від Драча. Ми жваво гомоніли, він розповідав про сад і нагадував, що після застілля він подарує мені свою останню книгу. Потім сказав, що тут в саду під дубом-професором йому найзатишніше і, що такої краси не зміг би передати жоден художник, навіть такий як Олександр Жовна, Біля 15-ї ми налили по третій.

— Олександр Жовна

govnn2

Я запропонував випити за його здоров’я, потім зібрався додати про те що Арсенівка буде існувати доки живе Погрібний, проте промовчав. Він теж промовчав, Потім сказав, що здоров'я не вічне, а вічна любов, посміхнувся, випив і помер.

— Олександр Жовна

Нагадаємо, учора, 1 жовтня раптово помер письменник Віктор Погрібний (на фото зліва) в селі Арсенівка на Кіровоградщині, де тривали заходи в рамках традиційного обласного фестивалю «Вересневі самоцвіти».

Фото зі сторінки Григорія Клочека у Фейсбуці

G