У Кропивницькому підприємці страйкували проти підвищення оренди місць (ФОТО)

 Сьогодні, 2 жовтня, у Кропивницькому  підприємці, які орендують землю на Європейському ринку під майданчики для торгівлі, страйкували проти підвищення орендної плати.

Кількість переглядів - 3585

Опубліковано . в Лонгріди


 "У нас оренда найвища у місті. Нас порівнюють з Києвом, Львовом та Одесою", - розповідає один із протестувальників.

В той час, дирекція заявляє, що все підняття оренди обумовлена ситуацією на ринку землі.

"Був проведений моніторинг по всім областям. Підняття орендної плати обумовлена цим моніторингом", - розповідає генеральний директор корпорації "ХХІ сторіччя" Ігор Захаров.

"З 2014 року рівень інфляції кожного року підіймався. Для того, щоб підняти зарплатні та забезпечити роботу ринку, вирішили підняти оренду", - коментує Бойко Ольга, економіст ринку.

Загалом планують встановити орендну плату у сумі 250 грн за квадратний метр.

"Раніше була оренда 720, а зараз близько 1500. Це тільки за місце, за землю. За світло платимо окремо, роботи всі ремонтні теж робимо самі", - розповідає одна із протестувальниць.  

Калькуляція, яку прорахували, включає в себе статті витрат, які відповідають більше інтересам орендоравців. Так вважають протестувальники. Зокрема, у калькуляцію включені пункти про поточний капітальний ремонт, який навіть не проводили.

"Дах крили за свої гроші, ролети робили, кабель встановлювали. Ми цей ринок побудували за свої гроші", - заявляють підприємці.

Сергій Горбовський, начальник управління торгівлі міськради, який був присутній та страйку, запропонував допомогу у можливому вирішенні питання підняття орендної плати.

"Пропоную створити ініціативну групу від вас, 5 або 7 чоловік, будемо спілкуватися з керівництвом. Міськраді вступить при цьому третьою стороною і буде допомагати" - зазначив Горбовський.

Нагадаємо, нещодавно ринок "Європейський" був виставлений на торги на сервісі СЕТАМ.

G