Власники автомобілів на єврономерах провели попереджувальну акцію у Кропивницькому (ФОТО,ВІДЕО)

Попереджувальна акція від Кіровоградського обласного осередку ГО ВО «Авто Євро Сила» відбулась сьогодні, 10 листопада, у Кропивницькому.

Кількість переглядів - 7160

Опубліковано . в Лонгріди


Власники нерозмитнених авто зібрались під стінами обласного відділення митниці Державної Фіскальної служби, вимагаючи припинити переслідування з боку податківців та поліції. Саме ці державні органи, за словами учасників акції, «кошмарять» всіх володарів нерозмитнених автомобілів.

evro2

Представники учасників заходу зустрілась з в.о. начальника обласної митної служби та журналістами. Вони вважають, що шукати «шпарини» в законі змушує їх нинішнє законодавство та низький рівень завробітку пересічного українця.

Треба набратись сміливості та зізнатись собі у тому, що ми бідна нація і не маємо великих сум щоб платити не лише за придбання, але й за розмитнення автомобілів. Європа від цього давно відмовилась.

Скажімо, в Польщі можна поставити на облік навіть український «Запорожець», але чомусь польський «Запорожець» уже в Україні на облік поставити ми не можемо.

— Олександр Масленко, керівник Кіровоградського обласного осередку ГО ВО «Авто Євро Сила»

evro3

Учасники акції розповідають, що кожен власник такого авта придбав його за власні кошти, але де-юре воно належить комусь іншому, як правило – юридичній особі.

Найбільше бентежить ось цей незрозумілий статус, хочеться щоб твоя власність належала тобі. І я гадаю, що будь-яка нормальна європейська держава мала б давно вирішити це питання, зважаючи на той великий суспільний резонанс, що лише набирає обертів.

Але в першу чергу влада ставить бізнес-інтереси вузького кола людей, які фактично перетворили Україну на державу із автомобільною монополією вище інтересів простих громадян.

Ми виступаємо проти порушення закону, проти будь-яких операцій з кодовою назвою а-ля «Мігрант». Про це ми говорили під час сьогоднішньої зустрічі з керівництвом кіровоградської митниці ДФС. Сподіваюсь, що воно нас почуло.

— Олександр Масленко, керівник Кіровоградського обласного осередку ГО ВО «Авто Євро Сила»

evro5

Власник автомобіля «AUDI-A6», 1998 року випуску Олександр Левченко придбав своє авто за 2,5 тисячі Євро. Чоловік стверджує, що після розмитнення він обійшовся б йому майже в 11 тисяч європейської валюти. Доступний в мережі калькулятор видав нам ціну на таке авто 10.623 €, що складає за нинішнім курсом 327 845.37 гривень.

При цьому

• 1.771 €20% - ПДВ;
• 250 €10% - Мито;
• 6.103 € 2,441€ за см3 - Акциз
• 8.123 € - загальна вартість розмитнення.
Додатково ми маємо сплатити податок до пенсійного фонду в розмірі 354 € (4%).

Я купив авто за 2,5 тисяч євро, приблизна вартість розмитнення у Польщі складає 10% від вартості автомобіля, постановка на реєстрацію і розмитнення в Литві складає 42 євро. Ми ж не багатші Німців, Поляків чи Литовців. Чомусь німець має змогу придбати автомобіль за 2 тисячі євро, а Українець це саме авто – за 11 тисяч євро.

З нашими доходами ми не в змозі купити нові автомобілі, придбати вживані такого ж стану української реєстрації, тому нас поставили в таке становище, щоб ми шукали прогалини в законодавстві, користувались ними, але всі ми діємо виключно в правовому полі. Кожен має страховий поліс української страхової компанії, техпаспорт, а водій – посвідчення водія. Ми такі ж учасники руху: порушили правила - склали протокол, жодних проблем з цим немає.

Ми вимагаємо доступного розмитнення, щоб не ставати учасниками спільних рейдів поліції з митницею, які під надуманими приводами проводять операції «Мігрант», що дає привід зупиняти автівки, що мають такі номери і «кошмарити» водіїв.

— Олександр Левченко, активіст ГО ВО «Авто Євро Сила»

Своєї мети учасники акції обіцяють досягти виключно в правовий спосіб через внесення змін до діючого законодавства. Зокрема ухвалення Проекту Закону про внесення змін до статті 380 Митного кодексу України (щодо створення сприятливих умов для використання автомобілів з іноземною реєстрацією №5567.

evro4evro6evro7evro8

G