Лонгріди

Бійці 3-го окремого полку спецпризначення відвідали допрем'єрний показ «Кіборгів» (ВІДЕО)

. 3806

Слідом за Маріуполем та Запоріжжям, в Дніпрі відбувся 3-й допрем’єрний показ фільму.

Показ відбувався одночасно в шести залах місцевого кінотеатру, переглянути картину приїхали військовослужбовці з різних підрозділів та куточків країни.

Сам фільм виник після однієї з передач, яку вів його режисер Ахтема Сеїтаблаєв. Ця передача була саме про захисників Донецького аеропорту і про «Кіборгів». Звісно, коли Ахтем провів цю передачу і вийшов після неї, це було логічним продовженням після побаченого та почутого – ідея створення художнього фільму.

Ми вдячні і Держкіно і державу в цілому – всі відгукнулись і допомогли нам в створенні цього фільму.

— Іванна Дядюра, продюсер картини

Автор сценарію «Кіборгів» Наталія Ворожбит говорить, що писала сценарій фільму в першу чергу для військових:

Фільм розпочали створювати ще два роки тому взимку 2015-го, коли аеропорт утримувався. До мене звернулись з пропозицією, щоб я написала сценарій. Я брала багато інтерв’ю у добровольців, військовослужбовців з різних бригад і можу сказати, що на 80% у фільмі все засновано на реальних подіях.

Ми взяли одну ротацію в жовтні 2014 року, спресували їх, адже неможливо півроку показати за дві години. Ми намагались не вказувати конкретних назв військових частин і бригад, щоб не образити, оскільки там було дуже багато підрозділів, добровольців – це присвячується кожному з них і вони мають це розуміти, вони мої головні глядачі.

— Наталія Ворожбит, сценарист

Під час показу фільму військовослужбовці зрідка коментували пошепки те, що відбувалось на екрані, а по завершенню показу стоячи плескали.

kibbb2

Учасник оборони ДАП військовослужбовець 3-го окремого полку спецпризначення з позивним «Тайсон» вважає, що не всі очікування глядачів справдяться:

Фільм добре передав обстановку, показав те, що люди там були з різними поглядами і ось так доводилось шукати спільну мову. Для цивільних, які не були там, мабуть важко буде зрозуміти атмосферу фільму, хоча непогано вона передана, як на мене. Фільм такий, що варто подивитися, але не кожен зможе зрозуміти, є люди, які від цього дуже далекі, які розраховують на бойовик в американському стилі. Тож деякі розчаруються, а ті хто розуміє суть цієї війни, подивившись вони зрозуміють це.

— Author

Вадим Довгорук, оборонець ДАП, боєць 3-го оп СпП побачив у фільми багато реалістичних подій:

Все дуже близько до правди, вимислу мало в цьому фільмі – це будні війни, такі вони і є. Насправді, я побачив те, що і хотів побачити. Я вражений.

— Вадим Довгорук

Зйомки розпочалися 9 лютого 2017 року. Знімальний майданчик розташований у селі Крюківщина Київської області. Частина матеріалу відзнята в Чернігівській області: на Гончарівському полігоні відтворили сцени танкових боїв, а на злітно-посадковій смузі запасного Чернігівського аеродрому — екстер'єр аеродрому.

Консультантом стрічки виступив один з військових, які брали участь у захисті Донецького аеропорту від російсько-сепаратистських сил, Кирило Недря з позивним «Доцент». Викладач Дніпровського університету внутрішніх справ, Недря отримав контузію в терміналі аеропорту незадовго до того, як його покинув.

Зйомки стрічки завершились у квітні 2017, після чого розпочався етап монтажу.

Нагадаємо, у Кропивницькому прем’єра відбудеться в кінотеатрі «Портал» 7 листопада. Учасники АТО отримають 40% знижку на вхідний квиток, а 5 гривень з кожного квитка піде на допомогу родинам загиблих кіборгів у рамках соціальної ініціативи «Я небайдужий».

Поширюйте

Коментуйте


Реклама