Лонгріди

У Кропивницькому відзначили День Соборності колом єдності навкруг пам’ятника Хмельницькому (ФОТО)

. 2021

 

Керівництво міста та області, містяни, громадські діячі зібралися на площі Богдана Хмельницького, аби вшанувати пам’ятну дату.

 «99 років тому на Софіївській площі у Києві відбулося урочисте проголошення універсалу про Акт Злуки УНР та ЗУНР. З того часу історія підтверджує, що ми завжди разом. Але це було не з 1919 року, ми були разом з глибини віків, з часів Київської Русі. Але сьогодні знаменний день – сторіччя української незалежності. Саме 100 років тому, 22 січня, була проголошена незалежність української держави в четверному Універсалі Української Центральної Ради. Але, нашим дідам і прадідам не судилося. Не змогли вони відстояти власну державу», - зазначив Василь Орлик,  доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри суспільних наук інформаційної та архівної справи ЦНТУ.

«Без соборності України не може бути незалежності. Незалежна Україна не може бути не соборною. До речі, 22 січня 1919 року було великим святом, святом соборності. Тому давайте повторимо слова того великого дня: однині, навіки зливається в одне єдине та неподільне тіло. Україна Єдина», - зазначив Юрій Митрофаненко, кандидат історичних наук, голова робочої групи при ОДА Всеукраїнського проекту «Пам’ятні місця Української Революції».

В рамках урочистостей вшанували хвилиною мовчання всіх тих, хто віддав життя за незалежність України, захищаючи її кордони. Також, активістка акції «Ткана Україна» Валентина Добровольська протягом заходу ткала карту нашої країни. Акція покликана символічно об’єднати територію України.

В кінці урочистостей всі учасники взялися за руки, утворивши коло єдності навкруг пам’ятнику Богдану Хмельницькому та виконали гімн України. 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама