Лонгріди

У Кропивницькому квітами та подарунками привітали зі 100-річчям «Кіровоградську правду» (ФОТО)

. 2190

На святкування прийшли працівники різних років: журналісти, редактори, верстальники. Ті, хто протягом всіх років працював над створенням видання. Також, були присутні керівники міста та області, представники офіційних установ, герої публікацій, колеги з інших редакцій.

З часу народження газети у світ вийшло понад 22 тисячі номерів. Чотири покоління журналістів пройшли через редакцію «КП». А загалом працювало кілька тисяч працівників. Чотирьом журналістам «Кіровоградської правди» присвоєно звання Заслуженого журналіста України.

«Ми до сторіччя «КП» готуватися почали задовго до цієї події. Ще кілька років тому. Це виражалося в проектах редакційних, які ми готували, і за 3 роки до сторіччя заснували особисту відзнаку редакційну «Герой КП». Протягом року ми пишемо про людей, які живуть поруч із нами, і на початку наступного року переглядаємо всі підшивки і визначаємо яскраві особистості. Потім вручаємо їм відзнаку. Останній напередодні  сторіччя був для нас відповідальний. Ми готувалися дуже інтенсивно. В кожному п’ятничному номері була рубрика «100-ліття КП». Ми переглянули підшивки за багато років, починаючи з 1945 року. Всі ці описи готували, згадували, про що писали в газеті тоді, про яких людей та події, як будувалося місто. Крім того, ми заснували кілька проектів, присвячених дітям. Це – «Іграшки рятують життя», «Привітай дитину з днем народження», «Диво під подушку» та інші. Вони і далі триватимуть у нас в газеті і не закінчаться зі сторіччям», -  зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП».

До заходу редакція підготувала фотовиставку зі старих світлин редакційного колективу та сучасного колективу. Також, незвичний номер газети, стилізований під давнину, присвячений до 100-річчя з сучасним наповненням. В цьому номері спогади журналістів, які колись працювали в редакції, про їхні роки у газеті та побажання сучасному колективу.

«Також, там є «Історія однієї світлини». Це про фотографа, на жаль, покійного, Василя Ковпака. На фото зображений маленький його син, який розповів нам про свого батька та про історію створення цієї фотографії», - зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП».

Гості приходили з квітами та подарунками та вітали редакцію газети. Очільник ОДА Сергій Кузьменко подарував символічний подарунок - кришталеве перо. Іменні годинники від міського голови Андрія Райковича вручили Любові Попович та Боячко Ганні.

Довідка.

Газета «Кіровоградська правда» бере початок від «Бюлетеня Єлизаветградського воєнно-революційного комітету», який вийшов друком у лютому 1918 року.

Далі газета друкувалася під назвами «Известия рабочих, солдатских и крестьянских депутатов», «Красный путь», «Червоний шлях», «Соціалістичний наступ», «Кіровська правда». З 1939 року газета виходить під назвою «Кіровоградська правда».

У 1968 році отримала орден «Знак Пошани».

«Кіровоградська правда» – найстаріше періодичне видання області.

У редакційних архівах нині зберігаються підшивки з 1945 року.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама