Лонгріди

У Кропивницькому вшанували пам’ять Небесної Сотні (ФОТО)

. 2941

 

До меморіальної дошки герою з Кіровоградщини Віктору Чміленку, який загинув у цей день, поклали квіти.

Вшанувати пам’ять полеглих зібралося кілька сотень кропивничан. На початку пам’ятного заходу усі присутні виконали Державний Гімн України.

Кандидат історичних наук, активіст Юрій Митрофаненко у своєму слові сказав про важливість Революції Гідності для нашої країни.

Також, на заході зачитала революційні вірші поетеса Олена Горобець. Викладачка педагогічного університету та письменниця Ольга Кирилюк поділилася своїми спогадами про Революцію Гідності.

Духовний Лідер Кіровоградщини – Єпископ Кропивницький та Голованівський Марк провів панахиду за загиблими на Майдані. 

«Це ціна гідності і ціна свободи. Так, це важка ціна, яку платить народ за своє існування, за своє право бути на своїй землі, за справедливість. Ця ціна – це вбиті співвітчизники наші, це діти-сироти це вдови, це батьки, які втратили своїй дітей, це скалічені співвітчизники наші. Але ціна рабства ще більше.

Ці люди, які вийшли на Майдан, і яких ми вшановуємо, не могли самі змінити країну нашу, вони лише дали поштовх, вони дали нам мрію, вони дарували нам надію. А втілити цю мрію – це завдання кожного з нас. Не шукати крайнього, не думати, що хтось інший це має зробити.

Революція Гідності – це поділ українського суспільства, це розділення українського народу, де одні наші співвітчизники вбивали інших. Це велика біль. Ми різні, у нас різні політичні погляди, в нас різна віра. Але нас має єднати любов до нашої Батьківщини, культури, мови. Це має бути об’єднуючим чинником, який би мав відкинути всі ці речі на другий план. Тому мене тішить, що ми сьогодні тут зібралися різні, але єдині у любові до своєї Батьківщини. Наші співвітчизники, які загинули, щедро окропили кров’ю оці зерна майбутнього, а нам тепер їх зрошувати. І дай боже нам мудрості, щоби ми мудро довели до завершення ту благу справу, яку вони розпочали – це незалежна країна, справедлива країна. Це любов між народом і повага один до одного», - зазначив Єпископ Марк.

Протягом дня на площі на встановленому екрані транслювали хроніку подій Революції, а увечері показали фрагменти з фільму "Чміль". 

Пам’ятний захід анонсували як аполітичний: без жодних партійних прапорів та лозунгів. Проте, представники партії «Сводоба» не дотрималися цього прохання і прийшли з великою кількістю партійних прапорів. Як зазначають депутати з цієї партії, прапори символізували загиблих під час Революції Гідності свободівців.

Кропивничани до пам’ятника Героям Майдану поклали квіти та лампадки.

Нагадаємо, 20 лютого під час розстрілів на Майдані від снайперської кулі загинув фермер з Кіровоградщини Віктор Чміленко.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама