Лонгріди

Війна з активістами та перспективи розвитку села Цвітне на Кіровоградщині (ВІДЕО)

. 13088

«Гречці» вдалось побувати на зустрічі сільської влади з місцевими підприємцями та на засіданні сесії сільради.

АКТИВІСТИ

Активісти звинувачують сільську раду в тому, що вона порушує їх право на доступ до публічної інформації, регламент і закон про протидію корупції - не подають декларації. З усіх цих питань ГО "Народне коло" звернулось до суду.

До речі, нещодавно Олександрівського районного суду визнав дії Цвітненської сільради протиправними через невиконання посадовцями Закону про доступ до публічної інформації.

cvittt2

При цьому сільський голова Цвітного Віктор Ліхненко, який вже вдруге обраний на цю посаду, не соромиться зізнатися в незнанні діючого законодавства, називаючи при цьому обвинувачення у свій бік абсурдними. Він вважає, що активісти мають допомагати та підказувати владі, а не звертатись до суду.

Тих, хто «має нахабність» вимагати від депутатів сільраді та сільського голови дотримування закону та виконання взятих на себе обов’язків, передбачених чинним законодавством, Віктор Ліхненко називає «лодирями та бєздєльниками», а громадських активістів з ГО «Народне Коло» - сепаратистами.

Саме через це Сергій Нестеров, голова громадської організації «Народне коло» звернувся з черговим позовом до суду. Чоловік обурюється, адже сам є переселенцем з Макіївки, стверджує, що брав участь в АТО в лавах добровольчого батальйону «Шахтарськ». Він вважає, що подібні заяви на його адресу та в бік інших цвітненців, членів громадської організації, з боку посадової особи – неприпустимі.

Окрему увагу Ліхненко приділив відомому руху «Анастасійців». «Анастасійці» - екологічний релігійний рух, який прагне гармонізації з природою, відмовляючись від благ цивілізації на користь початкових благ, даних природою. Проповідує життя в екопоселеннях.

cvittt3

Окрім того, закликав всіх присутніх не організовувати громадських акцій, а звертатись персонально до нього, мовляв, «я всім все розповім». Буквально за тиждень Ліхненко на ділі продемонстрував, як це виглядатиме в дії.

Як стверджують активні представники місцевої громади, в Цвітненській сільській раді проблеми з дотриманням регламенту та не проводиться належним чином прийом громадян.

Виступити під час постійної комісії або ж на сесії сільради - нереально, прийом громадян депутатами та сільським головою регулярно не проводиться. Жаліються, що рішення сесії та всі інші публічні документи, що стосуються життєдіяльності громади села, доводиться вибивати з боями.

Окрім того, представник громади «Анастасійців» Віталій Шолін вважає, що їх родину просто хочуть вижити із села.

ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Під час публічного обговорення життя громади та розвитку території на зустрічі, що відбулась в місцевому будинку культури, присутні планували поговорити про подальшу співпрацю та розвиток Цвітного. Натомість знову з’ясовували стосунки. Окрім «Анастасійців» та громадських активістів з «Народного кола», сільський голова Віктор Ліхненко вирішив «пройтись» по фермерському господарству «ОЛТО».

Добалакались до того, що агрофірма нібито усунулась від участі в житі громади, не допомагає їй фінансово тощо. За інформацією Надії Салової, директора ТОВ АК "Формула Агро", яка вирішила боронити директора «ОЛТО» Романа Бойка, протягом року їх фірма витратила на різні соціальні проекти на території села близько 100 тисяч гривень, та сплатила до місцевого бюджету близько двох мільйонів гривень податків.

cvittt4

Салова завітала до Цвітного, щоб обговорити майбутні інвестиції, але зробити цього не вдалось.
Віктор Ліхненко заявив, що не співпрацюватиме з фірмою «ОЛТО» допоки її очолює Роман Бойко. Посадовець вважає, що саме Бойко підтримує активних представників місцевої громади, які «заважають працювати» йому та депутатам, організовуючи мітинги, звертаючись з інформаційними запитами, вимагаючи дотримання регламенту роботи сесії сільської ради тощо.

Зрештою пропозиції щодо програми розвитку вдалось представити під час крайнього засідання місцевої сесії. На нього знову завітали представники місцевої громади та Надія Салова. Вона повідомила, що її підприємство за підтримки місцевої громади ініціюватиме громадські слухання, де представить їх бачення та стратегію розвитку території, підкріплену конкретними фінансами, які вони готові інвестувати в розвиток громади. При цьому запросила до співпраці решту підприємців та всіх жителів села.

«Гречка» слідкуватиме за подальшим розвитком подій у Цвітному: як після судових рішень місцева влада дотримуватиметься діючого законодавства, інвестори - виконуватимуть свої обіцянки, і хто відгукнеться на пропозицію гуртом розвивати місцеву громаду.

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама