Лонгріди

17-й окремий мотопіхотний батальйон відзначив річницю створення (ВІДЕО)

. 11485

Вчора, 22 квітня, на "Алеї слави", що на фортечних валах у Кропивницькому зібрались демобілізовані бійці батальйону, що згодом увійшов до 57-ї окремої мотопіхотної бригади, їх побратими з бригади та інших військових підрозділів. Перед присутніми виступив Олександр Щербіна, комбат батальйону з 2014 по 2018 роки, який відзначив важливу роль у формуванні батальйону кропивницьких військовиків.

watermarked 17bat

Бійці 17-го ОМпБ ділились спогадами. Наприкінці всі присутні вшанували квітами та хвилиною мовчання полеглих військовослужбовців батальйону та інших підрозділів.

Пізніше на території меморіального комплексу відбулось нагородження пам'ятними грамотами та відзнаками від міської ради Кропивницького та Кіровоградської облради. Від керівництва бригади, дехто з військовослужбовців отримав іменні годинники з символікою 17-го ОМпБ.

watermarked 17bat3

Деталі на фото та відео:

watermarked 17bat5watermarked 17bat6watermarked 17bat8watermarked 17bat9watermarked 17bat7

Довідка:

17-й окремий мотопіхотний батальйон «Кіровоград» (17 ОМПБ, в/ч А4279, пп В2304) — формування у складі Збройних сил України, створене як 17-й батальйон територіальної оборони «Кіровоград» з мешканців Кіровоградської області. Командир батальйону — полковник Щербина Олександр Олександрович.

19 березня 2014 Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про створення оперативних штабів при обласних державних адміністраціях прикордонних областей України. У березні 2014 року на Лівобережній Україні було створено сім батальйонів територіальної оборони, а 30 березня 2014 року в. о. президента України Олександр Турчинов доручив керівникам обласних адміністрацій почати створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України.

30 квітня 2014 було прийнято офіційне рішення покласти функції створення батальйонів територіальної оборони в кожній області України на обласні військові комісаріат.

Після проведення навчання і бойового злагодження 17 б ТрО був направлений на підсилення Приазовського рубежу оборони з дислокуванням у Мелітополі Запорізької області. З добровольців була сформована окрема рота, яка виїхала на схід України на передову АТО.

У листопаді 17 БТрО був переформатований у 17-й окремий мотопіхотний батальйон 57-ї мотопіхотної бригади, яка сформована на базі 17-го, 34-го і 42-го батальйонів. Особовий склад батальйону одержав легку стрілецьку зброю. Після переформатування у мотопіхотний батальйон, підрозділ одержав важке піхотне озброєння і бронетехніку.

За час проведення АТО солдати і офіцери з Кіровоградщини виконували завдання по захисту конституційного ладу України в населених пунктах Мелітополь, Щастя, Станиця Луганська, Красноталовка, Біловодськ, Дебальцеве, Дзержинськ тощо.

За чотири роки 17-й ОМпБ втратив загиблими 17 військовослужбовців, 209 бійців отримали поранення.

За заслуги перед Україною, 250 бійців відзначені Державними нагородами, 270 – отримали відзнаки Міністра оборони та Начальники Генерального штабу України.

Фото, відео: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама