Лонгріди

Працівники захопленого рейдерами агропідприємства пробились на прийом до голови Кіровоградської ОДА (ВІДЕО)

. 9370

Поки селяни та керівництво сільськогосподарського виробничого кооперативу «Агрофірма Маріампольська» шукають правди в судах та органах влади, «нові власники» намагаються знайти спільну мову з працівниками агрофірми.

Сьогодні жителі села Луганка, працівники СВК «Агрофірма Маріампольська» приїхали до Кропивницького щоб поспілкуватись з головою ОДА Сергієм Кузьменком. Основне питання, що цікавило людей – розблокування рахунків підприємства та виплата заробітної плати. Охоронці з нацгвардії запропонували гостям обласного центру залишити письмове звернення, та не змогли повідомити їм чи матимуть вони зустріч з керівником області. Луганці вирішили пройти далі вестибюлю ОДА, проте на заваді стали нацгвардійці. Не пропустили охоронці і представників ЗМІ, при цьому свої дії пояснили наказом керівництва. Між жителями Луганки та охоронцями ОДА виникла штовханина.

marr2

Зрештою з’явився Віталій Линник, керівник апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації, який повідомив присутнім, що голова ОДА поспілкується з ними відразу після повернення з відрядження, адже наразі перебуває не в Кропивницькому.

Після кількох годин очікування зустріч таки відбулася. Окрім голови ОДА в конференц-залі зібрались працівники СВК «Агрофірма Маріампольська», директор підприємства, керівник обласної юстиції та представник Нацполіції, інші чиновники.

marr5

Голова ОДА пояснив, що виплата зарплати не належить до його компетенції, людей, які приїхали до нього разом з дітьми – назвав провокаторами, які працюють «на картинку» для журналістів. Також Кузьменко зазначив, що має нормальні стосунки з керівництвом агрофірми, і під час зібрання Антирейдерського штабу керівництву сільгосппідприємства запропонували шляхи вирішення проблеми в правовому полі, проте не всі поради були взяті до уваги.

marr3

Представники СВК «Агрофірма Маріампольська» відзначили, що «точкою кипіння» стало рішення Петрівського суду про відмову в розблокуванні рахунків кооперативу та постійний тиск на них з боку рейдерів, які пропонують людям, які опинились в скрутному становищі, вирішити їх фінансові питання, збільшити зарплату, якщо ті визнають нового власника тощо.

Вадим Гуцул, начальник Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області повідомив, що за їх ініціативи Мін’юст розпочав перевірку дій держреєстратора, результати якої, на його думку, допоможуть пришвидшити вирішення справи в суді. Вирішення проблеми з відновленням корпоративних прав на рівні Антирейдерської комісії на сьогодні неможливе через наявність судового позову з боку рейдерів.

marr6

Нагадаємо, 2 квітня цього року голова правління СВК «Агрофірма Маріампольська» Костянтин Міщанін повідомив «Гречці» про рейдерське захоплення підприємства. Саме цього дня мав відбутись аукціон на земельні ділянки на околицях с. Луганки. З невідомих причин агрофірму до аукціону не допустили, а коли керівництво кооперативу спробувало вияснити причини, з’ясувалось, що їх підприємства більше не існує.

Костянтин Міщанін повідомив, що затягував із відповіддю і буквально «водив їх за ніс» працівник Держгеокадастру Костянтин Сичов.

Другого квітня в приміщення контори зайшли невідомі, серед них була людина схожа на одного з братів Дяченків, екс-працівників СБУ, яких обвинувачували у замаху на нардепа Станіслава Березкіна. Вони показали документи, згідно яких СВК «Агрофірма Маріампольська» припинила своє існування, натомість утворилося ТОВ «Агрофірма Маріампольська».

30 березня, СВК «Агрофірма Маріампольська» було ліквідовано, натомість зареєстровано ТОВ «Агрофірма Маріампольська». Новими власниками виявилась київська фірма ТОВ «Вермонт Альянс». Відповідно до держреєстру, нова ТОВка має статутний фонд 25 мільйонів гривень з часткою Костянтина Міщаніна – 7,5 мільйонів, та 17,5 мільйонів - ТОВ «Вермонт Альянс». Новим директором фірми значився сантехнік СВК «Агрофірма Маріампольська» Володимир Тітаренко.

Костянтин Міщанин в присутності жителів села – працівників кооперативу заявив, що до новоутвореної фірми не має жодного відношення, жодних документів рейдерам не надавав, при цьому загальних зборів СВК, на яких приймалося б рішення про ліквідацію підприємства та зміну його форми господарювання, не проводилось. Останній факт підтвердили присутні працівники агрофірми.

В обласній юстиції керівнику СВК «Агрофірма Маріампольська» порадили звернуться до Мінюсту або до суду. Поліція розпочала розслідування за ч.4 с.190 ККУ( Шахрайство) та ст. 358 ККУ(Підроблення документів) через ст.15 (замах на злочин).

Сільський голова Луганки Роман Штурмак розповів «Гречці» про людей, які завітали до сільради та показали витяг з державного реєстру, та припустив, що перереєстрація відбулась на підставі підроблених документів.

15 травня нові власники спробували провести сходку села, на якій, ймовірно, планували розповісти про всі переваги своєї присутності на підприємстві. Проте слухати їх не стали, а облили зеленкою та показали напрямок за яким непрохані гості можуть залишити село.
Тим часом, ще 2 квітня відбувся аукціон, на право оренди земельної ділянки на яку претендував СВК «Маріампольська». Переможцем у ньому став син Олександра Поворознюка, фермера Петрівського району. Днями в мережі з’явилось відео, на якому засвітився Поворознюк, який на підвищених тонах розмовляв з жителями Луганки.

Антирейдерська комісія Мінюсту не змогла поновити корпоративні права членів кооперативу через звернення до суду ТОВ «Вермонт Альянс», яке подало позов на дії держреєстратора, яка зробила столичне товариство співзасновником ТОВ «Агрофірма Маріампольська». Представники СВК «Маріампольська» переконані, що ці дії з боку рейдерів спрямовані на збереження ними контролю над підприємством.

СВК «Агрофірма Маріампольська» вирощує зернові технічні культури і є виробником тваринницької продукції (велика рогата худоба і свині). 60% тваринництва Петрівського району складають потужності цього господарства. На підприємстві працевлаштовані 340 осіб, через арештовані рахунки, всі вони другий місяць не отримують зарплату, хоча продовжують ходити на роботу та виконувати свої посадові обов’язки.

Відео: Валерій Лебідь

Поширюйте

Коментуйте


Реклама