Лонгріди

Бійці 3-го полку розповіли про перший бій за Донецький аеропорт (ВІДЕО)

. 10113

Терористи втратили близько сотні бойовиків та відступили, для 33 росіян екскурсія до Донецька закінчилась в місцевому морзі. Бійці ЗСУ в тому травневому бою не втратили жодного військовослужбовця.

З боку противника участь у травневому бою брали російські військовослужбовці, ветерани локальних війн. В Ростовській області було сформували 3 групи, до яких приєднались найманці з Криму, Чечні та діючі військовослужбовці 45-го полку спецпризначення РФ. Загалом загін налічував 120 бойовиків. 

Три групи під командуванням бандитів з позивними «Гранит», «Север» і «Старый» під загальним керівництвом ветерана ОМОНу на псевдо «Искра», у ніч з 24 на 25 травня висунулись з Росії у бік Донецька, де приєдналися до батальйону «Восток» і перейшов під командування Ходаковського, зрадника, колишнього командира Донецької Альфи СБУ.

Загальна чисельність бойовиків, які взяли участь у штурмі ДАП, за даними журналіста Юрія Бутусова, склаладала 220 осіб: 45 бійців «Іскри», 25 кадирівських спецпризначенців, 120 чоловік батальйону «Восток»і 30 чоловік батальйону «Оплот».

aerop2

До початку штурму бійців 3-го окремого полку спецпризначення, які контролювали периметр аеропорту та старий термінал, налічувалось 79 чоловік. Вже під час бою на вертольотах прибула підмога і чисельність зведеного загону зросла до 130 військовослужбовців: 115 бійців 3-го полку спеціального призначення, 15 - 25-ї повітрянодесантної бригади.

У ніч на 26 травня, близько 3.00 сепаратисти з-за допомоги Олександра Головури, зрадника зі Служби Безпеки України, безперешкодно зайняли позиції в новому терміналі аеропорту. Терористи вийшли на командування українським підрозділом та запропонували добровільно залишити ДАП. Проте у бійці 3-го полку отримали наказ від своїх командирів висунутись на бойові позиції.

aerop9

Протягом ранку 26 травня, наші військовослужбовці зайняли позиції на кількох об’єктах Донецького аеропорту, на злітну смугу виїхали вантажівки з зенітними установками (ЗУ-23-2) якими командували лейтенант Євген Подолянчук та боєць з позивним «Чук».

На ранок чисельність бойовиків збільшилась до 120. Почалась евакуація мирного населення з території аеропорту. Над летовищем пролетіла українська авіація: штурмовики Су-25 та вертольоти Мі-8 з українським десантом. Одночасно з ними в небі з’явились три Мі-24.
Під час проходу одного з гелікоптерів, спецпризначенець з позивним «Турист» віддав наказ снайперу відкрити вогонь по терористу, який намагався поцілити у «вертушку» з «ПЗРК». З цього пострілу почалась збройна боротьба з терористами на сході країни та оборона ДАП.

aerop3

Під час боїв 26-28 травня ЗСУ не втратили жодного бійця, лише три військовослужбовці отримали легкі поранення. При цьому оборонці ДАП знищили лизько 100 бойовиків. Серед них 33 громадянина РФ. 

aerop5

7 листопада 2014 року СБУ затримала свого бувшого колегу - зрадника Олександра Головуру, який 26 травня провів бойовиків до аеропорту. Водночас було оприлюднино відеозапис із камер відеоспостереження, де зафіксовано цей злочин.

aerop7

На відео, представленому нижче, військовослужбовці 3-го ОП СпП розповіли про перший бій по обороні Донецького аеропорту, позиції на яких відбивали штурм бойовиків, хвилювання та емоції, а також про значення цього бою для всього полку.

У ролику використані унікальні кадри, відзняті підполковником Сергієм Сєнчевим та бійцем з позивним «Американець», а також відео з мережі Youtube.

aerop6

Фото Сергія Сєнчева

Джерело: неофіційний сайт 3-го ОП СпП

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама