Як висіяти помідори у відкритий ґрунт

10:01, 14 Квітня, 2022

Якщо з розсадою помідорів не встигли – не біда. Квітень – якраз той час, коли можна сіяти помідори у відкритий ґрунт. Як це зробити та про інші поради з вирощування гарного врожаю томатів «Гречка» розповідає спільно з доктором сільськогосподарських наук Інституту овочівництва і баштанництва Національної академії аграрних наук Оксаною Сергієнко.

Як сіяти помідори у відкритий ґрунт?

«Багато городників роблять лунки, куди висаджують по декілька насінин помідора. Потім залишають по два, лишнє проріджують. Помідори тоді пізніші, ніж розсадні, але також отримують непоганий врожай. Крім того, відпадає необхідність тимчасових плівкових укриттів», – каже фахівчиня з овочівництва.

Сіяти помідори в ґрунт можна з другої декади квітня до першої декади травня. Якщо є агроволокно, то ним  можна накрити висіяне, аби швидше отримати сходи.

«Загалом помідор знижені температури переносить дуже гарно. І з середини квітня можна сіяти в ґрунт ті площі, які хочете зайняти під помідорами», – каже Оксаною Сергієнко.

Краще, якщо попередниками на цих ділянках росли: бобові, цибуля ріпчаста, огірок, капуста пізня, однорічні трави. Допустимі – морква та столовий буряк.  Повертати посіви моркви на попереднє місце варто не раніше, ніж через 3-4 роки.

«Для уникнення збільшення рівня захворюваності та шкідників», – зауважує експертка.

Догляд за помідорами

У догляді за помідорами Оксана Сергієнко радить обробку біологічним препаратом «Актофіт». Також рослину можна підживлювати добривами, наприклад, нітроамофоскою.

Помідори гарно реагують на мульчування ґрунту, тобто вкривання шаром у 2-3 см рослинними рештками.

Помідори не потребують рясного поливу. У них гарно розвинена коренева система, яка досягає 1,5-2 метри в глибину і забезпечує рослину вологою з нижніх шарів ґрунту. Тому помідори поливають при посадці розсадою та за тривалої посухи.

Збирати помідори рекомендують двічі на тиждень при достиганні плодів.

Раніше «Гречка» вже давала інструкцію для чайників, як виростити помідори. Це поради від городниці з досвідом Лідії Крижанівської.

«Гречка» також нагадує секрети вирощування огірків, перцю та баклажанів, цибулі, моркви.

 

Останні новини по темі
Сили спецоперацій України підірвали міст із ворожою технікою на Харківщині (ФОТО)
pruburatu smitja
У Гайвороні мешканців запрошують на масове прибирання міста
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024