Політика

У Кіровограді Тягнибок засвітився у стінах ОДА

. 4218

2 травня кандидат у Президенти України Олег Тягнибок вдруге за останній місяць у рамках передвиборчого туру відвідав Кіровоградську область. Цього разу окрім кіровоградців, він зустрівся з жителями Світловодська, Знам’янки та Уляновки, повідомляє ОПОРА.


В цих населених пунктах зустрічі з кандидатом у Президенти України відбувалася у місцевих Палацах культури. Всього заходи відвідало близько 1500 осіб. В основному темою спілкування з кандидатом була безпеки країни.

«Зараз вибори відступають на другий план. Основне – Україна в небезпеці! Я уповноважений запрошувати здорових чоловіків, які бодай служили у війську. Будемо створювати загони самооборони, так як надія на допомогу Заходу дуже мізерна» - заявив на зустрічі у Світловодську Олег Тягнибок.

Також на зустрічах з виборцями йшлося про потребу виборності начальників міліції, суддів, можливості їх відкликання, люстрацію та подання заявки до Північноатлантичного Альянсу (НАТО).
У Кіровограді прес-службою ВО «Свобода» була проанансована зустріч кандидата у Президенти з військовими. Зазначимо, що згідно ЗУ п. 2 ст. 64 «Про вибори Президента України» участь у передвиборній агітації забороняється: «у військових частинах (формуваннях) та в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах передвиборна агітація обмежується. Відвідання військових частин (формувань) та установ виконання покарань і слідчих ізоляторів окремими кандидатами на пост Президента України чи їх довіреними особами забороняється. Зустрічі цих осіб з виборцями організовуються відповідними окружними виборчими комісіями разом з командирами військових частин (формувань) або керівниками установ виконання покарань і слідчих ізоляторів з обов'язковим повідомленням не пізніше як за три дні до дня зустрічі усіх довірених осіб кандидатів на пост Президента України у відповідному територіальному окрузі».

Так як візит кандидата готувався в оперативному порядку, то, ймовірно, ця норма Закону України стала однією з причин того, що зустріч з військовими не відбулася. Натомість кандидат у Президенти Олег Тягнибок разом з головою Кіровоградської ОДА Олександром Петіком та народним депутатом Святославом Ханенком став учасником презентації батальйону територіальної оборони, яка відбувалася в приміщенні обласної державної адміністрації. Тут окрім військових та чиновників були присутні представники громади. В ОВК №100 про зустріч повідомлено не було.

Нагадаємо, ЗУ «Про вибори Президента України» забороняє використання приміщень органів державної влади та органів місцевого самоврядування для проведення заходів передвиборчої агітації і передбачає письмове повідомлення в ОВК про зустрічі кандидатів з виборцями.

За коментарями звертайтесь:
Патруль Євгеній
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській обл.
+38 099 426 31 18

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама