Петро Порошенко у Кіровограді: Нам потрібне об’єднання країни, нам потрібен спокій, нам потрібен мир (ФОТО)

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 2418

Сьогодні, 7 травня, кандидат у Президенти України Петро Порошенко разом зі своєю командою перебуває в Німеччині. Там відбуваються переговори з міністром закордонних справ Німеччини Штайнмаєром та зустріч із канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Обговорюють питання внутрішньої та зовнішньої політики України, подальших санкцій проти Росії та заручення підтримкою лідера ЄС – Німеччини. Про цю зустріч Петро Олексійович повідомив представникам кіровоградських ЗМІ 6 травня під час прес-конференції, що проходила в обласному центрі в рамках передвиборчого туру кандидата на пост глави держави.

Про рейтинги

За останніми повідомленнями соціологів, лідером як і раніше залишається кандидат у Президенти України Петро Порошенко. Центр Разумкова подає такі дані: коли б вибори відбулися найближчими днями, то за Порошенка проголосували б 33,3% опитаних, (а це – 47,7 % тих, хто планує взяти участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме). За Тимошенко готові проголосувати кожен десятий (14,8 % тих, хто визначився). Прихильниками Сергія Тігіпка є 4,9% опитаних (6,7%), за Анатолія Гриценка готові голосувати – 4 % (5,6 %), за Олега Ляшка – 3,7% (5%), за Петра Симоненка – 4,1% (4,5%), за Михайла Добкіна – 3,4% (4,2%).

Ледь більше 17 % опитаних ще не визначились із вибором, а не брати участі у виборах планують 11 % опитаних.

Стосовно другого туру, то в ньому Петро Порошенко виграє у всіх кандидатів, що підтверджують результати останніх соцопитувань.

Тож виникає резонне питання, чи потрібен Україні другий тур виборів узагалі. Навіть якщо не брати до уваги той факт, що ціна питання фінальних перегонів кандидатів на найвищий пост у державі – 1 мільярд гривень, які сьогодні для нашої економіки далеко не зайві, є й значно вагоміші аргументи щодо того, чи має Україна право для марнування такого дорогоцінного часу, який можна і треба витрачати на стабілізацію життя в умовах зовнішньої агресіє та внутрішньої політнестабільності.

Власне на цьому й вибудували свої нетривалі промови під час згаданої прес-конференції Петро Порошенко та його довірені особи - відомі українські політики та громадські діячі лідер руху «Третя Українська Республіка» Юрій Луценко та нардеп, голова Комітету з питань свободи слова у Верховній Раді України Микола Томенко. Вони не просто підтримують пана Порошенка, а й сподіваються на підтримку того, у кого нині найбільше шансів об’єднати країну, з боку решти демократичних кандидатів. Сам Петро Олексійович досить високо цінує підтримку його кандидатури на пост Президента таких ключових осіб в українському політикумі, як Кличко-Луценко-Томенко.

– На зустріч із виборцями до Кіровограда ми приїхали потужною командою. Ми всі свідомі того, що сьогодення – визначальний для України період, – наголосив Петро Порошенко. – Залишилося всього два тижні до 25 травня. Днями оприлюднено останні соціологічні дослідження, згідно з якими у нас є всі шанси для перемоги і вони збільшуються. Рішучість наших дій дозволяє мати Верховнокомандувача Збройних сил України вже 26 травня. Й ми мусимо використати цей шанс.

Будучи активним учасником Євромайдану та Революції гідності, Петро Олексійович разом із багатьма нами спостерігає чергове розчарування, пов’язане, перш за все, з тим, що вкотре в Україні, що зазнала величезних людських та моральних втрат, не справджуються очікування людей. Одну з проблем він вбачає у неефективних новопризначеннях, перш за все, у силових структурах.

– Головне, що турбує людей, – це їхня безпека, – переконаний Петро Порошенко. – Маючи серйозні економічні негаразди, люди найбільше переживають за те, щоб була захищена територіальна цілісність держави, щоб їм могли гарантувати безпеку.

Те, що сталося 2 травня в Одесі, в тамтешньому Будинку профспілок – це був теракт, стверджує кандидат у Президенти України після того, як побував на місці подій, вивчив ситуацію, поспілкувався з людьми. Експертиза це ще доведе. Кожен українець мусить усвідомити – то була провокація, за яку несуть відповідальність російські диверсанти та місцеві представники, які надавали їм допомогу. Однак не можна замовчувати й неефективної роботи правоохоронних органів, які не захистили людей. На всіх захисників сепаратистів чекає лава підсудних.

Чимало уваги й під час прес-конференції, і згодом на кіровоградській площі Героїв Майдану Петро Порошенко приділив проблемам Збройних Сил України. Як державний діяч він переконаний, що у війську потрібні люди, які вміють говорити не лише українською та російською мовами, «а й мовою, що зрозуміла злочинцям. Держава має навчитися говорити з нападниками мовою сили. Але ті, хто йдуть у бій, мають відчувати, що держава за них піклується».

Тож одним із найперших пунктів, які виконає в ролі Президента України, Петро Порошенко називає соціальний та матеріальний захист військових. З одного боку, їхні життя мають бути застрахованими (бодай на мільйон гривень), з іншого – людина, котра гарантує безпеку держави, має повсякчас тією ж державою бути настільки захищеною, щоб могла пишатися і своєю роботою, і своєю країною в цілому. Він також за те, аби виплачувати так звані бойові за кожен день перебування в антитерористичних операцій та присвоювати за це статус учасників бойових дій.
– Нам треба об’єднання країни, нам треба спокій, нам треба мир, – такої думки Петро Порошенко, й із цим важко не погодитися.

Роботи вистачить для лідерів усіх політичних сил
Однак те, що нині надважливо для кожного українця, менш за все бажане для тих, хто спить і бачить Україну роздрібненою, розбитою, слабкою. Нині російський агресор та тутешній сепаратист, об’єднавши свої зусилля задля руйнації мирної, проєвропейської держави, не зацікавлені ні в стабілізації, ні в демократично обраному сильному Президентові.

– Ці вибори особливі тим, проводитимуться у стані війни й тим, що будуть люди, які робитимуть все для того, щоб власне виборів не було, – вважає Юрій Луценко. – Тож треба об’єднатися і зробити все необхідне, щоб демократичні вибори Президента відбулися.

Він, як людина, котра багато перечитала й ще більше передумала за гратами, сьогодні, як ніколи певен: роботи вистачить для лідерів усіх політичних сил, котрі бажають будувати нову країну.

– Президент Порошенко не стане диктатором. Він змушений буде працювати з парламентської більшістю, – твердить пан Луценко, вважаючи що нині всі далекоглядні політики й понад усе патріоти мають об’єднатися довкола єдиного кандидата на пост глави держави, щоб найближчим часом спільними зусиллями здобути перемогу над планами Кремля. – Перемога 25 травня означає початок реформ і появу верховнокомандувача та вертикалі влади уже 26-го.

На тому що Україна у стані війни, наголошував і Микола Томенко. Однак цього, переконаний він, чогось не розуміють тільки деякі політики і депутати. Видно, що його дратує, що «одні балачки кругом, а варто помовчати». Про війну повинні говорити люди, які розуміються на ній, бо Україна не витримає ще півтора місяці анархії, переконаний політик.

– Усі путінські плани нам треба вщент розбити вже 25 травня, – не сумнівається М. Томенко. Для цього, переконаний він, потрібно не більше-не менше, ніж те, що було на Майдані – єдність. На Майдані лідери трималися разом.

Коли б там почали обливати один одного брудом, Янукович і досі був при посаді. Тож, 26 травня треба вже щось робити і треба робити висновки з деяких конфліктів.

Жити по-новому

Ввечері Петра Порошенка зустрічала площа Героїв Майдану. Зустрічала велелюдно. Там зібралися його прихильники і ті, хто ще сумнівався, кому віддати свій голос на позачергових президентських виборах.

Вклонившись пам’яті Героїв Майдану, Петро Олексійович розкрив перед кіровоградцям власне бачення гасла «Жити по-новому». Десь так: жити по-новому – це об’єднатися довкола спільних ідеалів, відмовитися від корупційних дій, усунути від влади олігархів, створити й підтримувати боєздатну армію та надійні правоохоронні органи.

Після заходу на площі його учасники ще довго не відпускали Петра Порошенка, ставлячи йому десятки запитань і висуваючи свої вимоги…

Марина Куленко

Сподобалася стаття?

Коментарі  

 
+1 # Злата 11.05.2014, 15:32
Його "Жити по Новому" буде як "Я пачую кожного". )
Цитата
 
 
0 # Олександра 08.05.2014, 22:41
Ой,як же він солодко стелить...Скоро злипнеться..
Відмовитися від корупційних дій? а,часом, не за його часів був розквіт цих самих дій?
Усунути від влади олігархів? а чого він тоді балатується?
Жити по-новому..це так .."по-новому".. ...
Цитата
 
 
+16 # городянин 07.05.2014, 15:34
Кировоградщина дійсно хоче жити по-новому - без олігархів при владі, в том числі і без оліграха Порошенка при владі.
Цитата
 
 
+4 # Богдан 08.05.2014, 11:24
Цитую городянин:
Кировоградщина дійсно хоче жити по-новому - без олігархів при владі, в том числі і без оліграха Порошенка при владі.

Цілком погоджуюсь з Вами шановний, ця "монополія" вже дістала
Цитата
 
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити