Особливості передвиборчої кампанії на Кіровоградщині: перші спостереження

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1182

 

Сьогодні у Кіровограді відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА щодо перших підсумків спостереження за виборчою кампанією в області. Як зазначили спікери - Євгеній Патруль та Зоя Лебідь, виборча кампанія у Кіровоградській області як і по всій Україні відбувається як ніколи стрімко. Основна увага місцевих виборчих штабів була зосереджена на забезпеченні роботи дільничних виборчих комісій та агітації.

 

Найпоширенішими формами агітації в області є розміщення матеріалів передвиборчої агітації в друкованих ЗМІ, зовнішня реклама, розповсюдження матеріалів через намети та візити кандидатів.

У Кіровоградській області найбільшу активність в агітаційній роботі демонструють такі кандидати: Анатолій Гриценко, Олег Ляшко, Петро Порошенко, Юлія Тимошенко та Олег Тягнибок. Проте агітаційні заходи деяких кандидатів супроводжуються пошкодженням агітаційних матеріалів. Так, від початку кампанії було пошкоджено білборди П. Порошенка, О. Ляшка , С. Тігіпка, М. Добкіна у місті Кіровограді та білборди О. Ляшка та М. Добкіна у м. Олександрія. Громадянська мережа ОПОРА закликає всі сторони утримуватися від таких дій та не дискредитувати ними виборчий процес.

Найактивнішою є агітаційна діяльність кандидатів через публікації у ЗМІ замовного або рекламного характеру. В інформаційному просторі з’являються також матеріали з елементами чорного піару. Як в окремих публікаціях у місцевих ЗМІ, так і в окремо виданих газетах, які розповсюджуються на території області.

У Кіровоградській області рівень уваги, яку приділяє ЗМІ висвітленню виборчої кампанії, є значним. У газетах з найбільшим тиражем – «21-й канал», «Діалог», рекламні матеріали займають більше 50% інформаційної площі. Використання кандидатами візуальної реклами (білборди, сітілайти) не є поширеним, до такого способу агітації найбільше вдаються Петро Порошенко, Анатолій Гриценко, Олег Ляшко та Михайло Добкін, Сергій Тігіпко та Валерій Коновалюк

З середини квітня всі ОВК області розпочали свою роботу в штатному режимі й відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», не порушуючи граничні терміни реалізації виборчих процедур. Триває інтенсивний процес ротації складу дільничних виборчих комісій. Процес формування дільничних комісій був як ніколи складним – мінімальну кількість членів ДВК у 12 осіб не було забезпечено штабами кандидатів на більшості дільниць у 101, 102, 103 і 104 округах. В результаті, подання на членів дільниць в останній момент здійснювали голови ОВК. На сьогодні усі дільниці розпочали роботу. Але у звязку з мінімальною кількістю членів, ймовірні проблеми на дільницях в день голосування.

В область відбулося 4 візити кандидатів у Президенти, що може свідчити про те, що основна боротьба йде за виборців центральних областей України, адже у такі західні області, як Чернівецька, Івано-Франківська, Закарпатська впродовж квітня не було здійснено жодного візиту.

 

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити