Політика

Кіровоград: нова влада зі старими обличчями?(ФОТО)

. 4287

Ситуація довкола Кіровоградської міської ради продовжує нагнітатися. Складається враження, що влада змінилася, але не працює. Проте не все так однозначно.


 Насправді керівники апарату виконкому, комунальних підприємств, міський голова Олександр Саінсус., його заступники - всі вони є ставленики партії Януковича, команди, деякі члени якої й досі активно протидіють змінам: перешкоджають міським депутатам і дезінформують громадськість міста, створюючи соціальну напругу. Для того, щоб відібрати кошти у освітян, медичних працівників, запускають "дезу", ніби Кабмін своїм рішенням позбавив надбавок вчителів, а ще більше страху наганяють якоюсь лівою директивою надісланою з обласного центру для обговорення в школах, де значиться начебто з нового закону про освіту взагалі вилучається поняття безкоштовна освіта. На підставі цього пропонується депутатам вилучити з бюджету освіти 11 млн. грн., а за компанію і з медицини 3 млн. грн. Кабінету міністрів та Міністерству освіти з цього приводу нічого не відомо і вони називають це чистою провокацією.

Причина таких дій дуже проста - «попередники» не бажають руйнувати корупційні схеми, які вони набудували за часів Януковича. Навіть сьогодні, схоже, ще живуть жовтнем місяцем минулого року, очікуючи повернення режиму.

На минулій сесії міська рада прийняла рішення щодо повернення коштів до бюджету міста, які незаконно та з метою «відкату» були передбачені в бюджеті на цей рік: TTV, «золота арка» Януковича в Ковалівському парку(за 800 тис. грн.), фасади по вул. Дворцовій, які знаходяться у приватній власності, шаховий клуб та приватна лазня. За рахунок цього депутатам вдалося зберегти, хоча б частково, надбавки вчителям та лікарям міста.

Однак, як тільки у міській раді підняли питання повернення коштів громаді міста, а зрозуміло, що ці кошти вже були майже у кишені певних осіб, почалася істерія. Ігор Волков, колишній секретар міської ради та Юрій Тітов, голова колишньої фракції ПР у Кіровоградській міській раді, одразу зібрали прес-конференцію.

На цій прес-конференції, серед іншого, вони переплутали гривню з євро. 180 тис. євро, про які розповідалось  узвязку з роботою Агенства інвестиційного розвитку -  це містифікація, бо насправді мова йде про 180 тис. гривень і ці гроші через тендер виграло підприємство, яке очолює Олег Краснокутський. А цю заслугу приписали Агентству для того, що б прикрити його повну бездіяльність.

Ще більше занепокоєння викликало створення тимчасових контрольних комісій. Наприклад, по власності – відомо, що вони бояться запитання: де поділося приміщення митниці, художнього салону, десятку закритих приміщень поштових відділень та ощадних кас, Будинку Вчителя, тисячі квадратних метрів приміщень, що належали ЖЕК №6, де влаштував свій персональний масажний кабінет один з поки що діючих заступників міського голови.

Вивчається ще одна корупційна схема - це зловживання в тендерних закупівлях в закладах освіти та охорони здоров’я міста. Так після початку перевірки в закладах освіти вже зникли кофейні автомати.

Вертаючись до кадрів, можна згадати про Кіровоградське обласне телебачення, яке разом з TTV, схоже, продовжує генеральну лінію партії Януковича.

Мабуть і очільнику області Олександру Владиславовичу час звернути увагу на таку тенденційність і заангажованість державного каналу. Звертає на себе увагу і поведінка ведучого телеканалу Дмитра Кобця, який дозволяє собі на власний розсуд вирішувати долю політичного ток-шоу, хоча є найманим працівником.

Виступаючи проти дій міської, сьогодні ще регіональної влади, депутати запропонували міському голові, зібравши для цього необхідну кількість підписів, провести 14 травня позачергову сесію міської ради. Всупереч закону, міський голова призначив сесію на 15 травня з одним питанням - подолання вето на рішення депутатів про зміну регламенту Кіровоградської міської ради, про що в депутатському поданні взагалі, не йшлося. Своїми діями Олександр Дмитрович, на думку депутатів від «Батьківщини», грубо порушив чинне законодавство, в черговий раз, проігнорував законні вимоги депутатів.

До речі, саме з ініціативи фракції «Батьківщина» у Кіровоградській міській раді було знято з порядку деного питання про відставку міського голови, на якого тепер нарікають вчорашні опозиціонери.

Іван Марковський, секретар міської ради, голова фракції «Батьківщина», пояснив свою позицію наступним чином: «Саінсус переконував, що він незалежна фігура. Однак, як показав час, він повністю контрольований екс-секретарем та іншими екс-регіоналами».

За даними «Гречки», сесія Кіровоградської міської ради може таки відбутися завтра,14 травня 2014 року, і стосуватиметься вона кадрових питань.

За матеріалами прес-служби Кіровоградської обласної організації ВО «Батьківщина»

Поширюйте

Коментуйте


Реклама