У Шаталова знову є привід судитися. Цього разу з київськими експертами

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 873

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua    В Шаталова знову є привід судитися. Цього разу з київськими експертами

Серед кандидатів-порушників закону «Про вибори народних депутатів України» в Кіровограді, за версією порталу "Майдан" лідирує висуванець Партії регіонів Олександр Шаталов. Про нього йде мова в чотирьох із шести повідомлень про порушення, позначених на інтерактивній карті «Майдан-моніторинг: Вибори-2012», створеної громадсько-методичним центром «Всесвіт» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Презентація проекту відбулася 18 вересня під час прес-конференції «40 днів до виборів: чесні змагання чи бої без правил?».

Інформація на карті містить фото, відео та офіційні документи, а також кольорове маркування, залежно від виду порушення. За словами координатора проекту Віктора Грабара, усі повідомлення, що надходять від громадян, партійних штабів, кандидатів у народні депутати, засобів масової інформації перевіряють і коментують юристи.

В першому повідомлені за 17 липня йде мова про листи Олександра Шаталова, які він розсилає на домашні адреси пенсіонерів із пропозицією заповнити анкету, вказавши анкетні дані, та одержати соціальну картку покупця соціального магазину. В листі говориться, що останній відкрито спільними зусиллями обласної ради та місцевих виробників, а на конверті вказано, що відправником листа є Партія регіонів. Судячи з маркування, юристи проекту вбачають у діях Олександра Шаталова, використання адмінресурсу, обман і підкуп виборців.

 

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info    В Шаталова знову є привід судитися. Цього разу з київськими експертами

Друге повідомлення - вітальні листівки від того ж Олександра Шаталова, що також надходять на домашні адреси кіровоградців. Використання провладним кандидатом персональних даних громадян експерти також позначили, як використання адміністративного ресурсу.

Третє порушення, що зарахували Олександру Шаталову, - агітація в комунальних закладах та установах органів влади та місцевого самоврядування. Це розцінюється, як використання адмінресурсу та порушення правил агітації. Свого часу «Гречка» також мала необережність назвати портрети провладного кандидата в перелічених закладах і установах використанням адмінресурсу, за що одержала від останнього судовий позов за начебто поширення неправдивої інформації.

Четверте стосується Олександра Шаталова і кандидата від партії «Україна – вперед!» Олександра Дануци, який хвалиться, що може зупинити висуванця влади. Експерти проекту звернули увагу, що на білбордах кандидатів-конкурентів не вказано вихідні дані щодо їхньої рекламно-політичної продукції. В юридичному коментарі з цього приводу вказано на невідповідність вимогам п.7 ст.69 та п.22 ст.74 Закону України "Про вибори народних депутатів України", що містить ознаки адміністративного правопорушення, відповідальність за яке встановлено ст.212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Інші, оприлюднені порушення, стосуються Партії регіонів і тижневика «21-ий канал». В першому випадку мова йде про урочисті заходи з нагоди Дня незалежності України, що пройшли, як повідомляв молодіжний онлайн-журнал «Гречка», під прапорами Партії регіонів. Юристи коментують: «Можна казати про недостатню наполегливість органу влади у забезпеченні позапартійности заходів, але довести владне втручання - неможливо. Проте сумлінно керуючись законом, влада мала б докласти зусиль для забезпечення неухильного дотримання принципу неупереджености і рівного ставленя влади до суб'єктів виборчого процесу (пп.3 п.5 ст.3, пп.6 п.2 ст.11 Закону "Про вибори народних депутатів України"), уникаючи перетворення офіційного заходу на фактично партійну, політичну, агітаційну акцію.» Маркування свідчить, що дане порушення не відповідає правилам партійної агітації та принципам рівності.

В другому випадку про те, що газета оприлюднила дані соціологічного дослідження на користь Партії регіонів, не вказали замовника опитування та точні дані організації. Що його проводила. Як уже повідомляли, Ленінський районний суд Кіровограда задовольнив позов ВО «Батьківщина» проти газети і визнав оприлюднені нею дані соціологічного опитування щодо підтримки жителями Кіровограду кандидатів у депутати, які були оприлюднені у випуску від 30 серпня, а дії редакції – протиправними. Юристи проекту вітають таке рішення суду: «Таке "інформування виборців" не відповідає положенням Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо створення виборцям умов для вільного формування волі, щодо заборони обману, щодо забезпечення виборців "об'єктивною, неупередженою інформацією" (п.1, 2 ст.6, п.1 ст.63 Закону). Крім того, п.2 ст.67 Закону України "Про вибори народних депутатів України" передбачає, що ЗМІ "у разі поширення результаті опитування громадської думки, пов'язаного з виборами, зобов'язані зазначати повну надву організації, що проводила опитування, замовників опитування", а також інші відомості, передбачені п.1 ст.67 цього Закону. Рішення суду можна лише вітати.»

Довідка: «Майдан-Моніторинг: Вибори 2012» - інтерактивний інтернет-хаб документальної інформації, створеної шляхом краудсорсінгу, про факти порушень на виборах народних депутатів України 2012. Проект виконується Громадським інформаційно-методчним центром "Всесвіт" і ВГО "Альянс Майдан". Підтриманий Міжнародним Фондом Відродження. Ресурс забезпечує широкому загалу активних та небайдужих виборців можливість оперативно сповіщати документальну, фото- та відеоінформацію про порушення. Сайт оприлюднює тільки факти підкріплені документами та підтверджені з різних джерел. У проекті працює два кандидати юридичних наук. Належним чином документовані матеріали про порушення отримують юридичну реакцію – коментарі, скарги в ГПУ, звернення та запити до відповідних органів влади. Заохочення громадян до активного спостереження за виборчим процесом та протидії порушенням виборчого законодавства відбувається під гаслом: «Дізнався про порушення, - розкажи про нього всім!».

Віталій Стусак

Фото звідси

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити