Олег Ляшко за популярністю наздоганяє Петра Порошенка

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 1151

До останнього Майдану, який насправді розпочався наприкінці листопада 2013 року, радикалами в Україні можна було назвати, з великою натяжкою, кожного десятого громадянина. А от у розпал «холодного літа 14-го» чисельність тих, хто вимагають «все і негайно!», перевалила за чверть населення.
«Голосуйте, дармоїди! Інакше народ вас всіх звідси на вилах винесе!». Так «в міру чемний» позафракційний депутат Олег Ляшко на вчорашньому ранковому засіданні Верховної Ради закликав колег підтримати енергетичний пакет законопроектів уряду про введення особливого періоду в паливно-енергетичному комплексі та про реформу ГТС/можливість допуску до управління компаній із США та ЄС. Подібний стиль поведінки у вищому законодавчому органі України, як виявилося, дуже імпонує українському обивателю.

Учора були оприлюднені результати всеукраїнського опитування громадської думки. Який з 20 червня по 2 липня 2014 провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) - авторитетна компанія, відома, судячи з цитуванням у провідних закордонних ЗМІ, далеко за межами України.
Методом особистого інтерв'ю було опитано 2040 респондентів, що проживають у 110 населених пунктах усіх областей України (за винятком АР Крим) за стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому етапі, репрезентативною для населення України старше 18 років.

І ось що з'ясувалося.
Якби вибори до Верховної Ради України відбувалися наприкінці червня, то з усіх громадян України віком від 18 років -
12,5% проголосували б за... Радикальну партію Олега Ляшка,
9,3% - за Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина",
7,2% - за партію «УДАР Віталія Кличка»,
6,1% - за партію «Громадянська позиція»,
3,4% - за партію «Солідарність»,
3,1% - за Всеукраїнське об'єднання «Свобода»,
3,1% - за партію «Сильна Україна»,
2,7% - за Комуністичну партію України,
1,6% - за Партію регіонів,
1,2% - за партію «Самопоміч»,
1,0% - за партію «Правий сектор»,
за інші партії - всього 3,0%,
3,0% - викреслили б усі партії, зіпсували би бюлетень,
17,8% - вирішили не брати участь у голосуванні,
25,2% - не визначилися, за кого голосувати.
Таким чином, якби парламентські вибори відбулися наприкінці червня, а ті, хто не визначився, за кого голосувати, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 54% всіх виборців, - подані голоси розподілилися б таким чином:
23,1% - за Радикальну партію Олега Ляшка,
17,2% - за Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»,
13,3% - за «партію «УДАР Віталія Кличка»,
11,2% - за партію «Громадянська позиція»,
6,2% - за партію «Солідарність»,
5,7% - за Всеукраїнське об'єднання «Свобода»,
5,7% - за партію «Сильна Україна»,
4,9% - за Комуністичну партію України,
2,9% - за Партію регіонів,
2,3% - за партію «Самопоміч»,
1,9% - за партію «Правий сектор»,
5,5% - за всі інші партії.
Якби в цих виборах брав участь Блок партій «УДАР» і «Солідарність», то з усіх громадян України віком від 18 років -
12,8% проголосували б за Радикальну партію Олега Ляшка,
10,7% - за блок партій «УДАР Віталія Кличка» і «Солідарність»,
9,3% - за Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина",
5,8% - за партію «Громадянська позиція»,
3,4% - за Всеукраїнське об'єднання «Свобода»,
3,3% - за партію «Сильна Україна»,
3,1% - за Комуністичну партію України,
1,6% - за Партію регіонів,
1,3% - за партію «Самопоміч»,
1,0% - за партію «Правий сектор»,
за інші партії - всього 3,0%,
2,9% - викреслили б усі партії, зіпсували би бюлетень,
17,9% - вирішили не брати участь у голосуванні,
24,3% - не визначилися, за кого голосувати.
Відповідно, при участі в цих виборах Блоку партій «УДАР» і «Солідарність», участь у голосуванні взяли б близько 55% всіх виборців, і подані голоси розподілилися б таким чином:
23,2% - за Радикальну партію Олега Ляшка,
19,3% - за Блок партій «УДАР Віталія Кличка» і «Солідарність»,
16,8% - за Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина»,
10,6% - за партію «Громадянська позиція»,
6,1% - за Всеукраїнське об'єднання «Свобода»,
6,0% - за партію «Сильна Україна»,
5,6% - за Комуністичну партію України,
2,9% - за Партію регіонів,
2,3% - за партію «Самопоміч»,
1,9% - за партію «Правий сектор»,
5,3% - за всі інші партії.

Як бачимо, при будь-яких розкладах Радикальна партія України виявляється на чолі партсписку. Якби вибори до Верховної Ради найближчим часом провели виключно за пропорційною виборчою системою, партія Олега Ляшка отримала б майже чверть місць у новому парламенті!

Як раніше повідомляла «Гречка», 25 травня на позачергових президентських виборах Олег Ляшко отримав третій результат (більше 8% голосів виборців), чим неабияк здивував багатьох політичних експертів і аналітиків.

Тепер політик-популіст не просто здивував - він просто-таки приголомшив всіх «зубрів» українського політикуму.

Швидше за все, такий високий результат пояснюється активною позицією Ляшка щодо подій на Сході України і безпосередньою участю в них. Російські ЗМІ, з посиланням на невизнані ДНР і ЛНР, пару раз повідомляли про упіймання Ляшкоа з товаришами співробітниками СМЕРШ. Згодом виявлялося, що «контррозвідники», як завжди, трохи погарячкували. Мимоволі підігравши тим самим Олегу Валерійовичу. «... Він (Ляшко - авт.) дуже активно і вдало використовує в цих випадках медіа, - вважає генеральний директор КМІС Володимир Паніотто. - Позначається і те, що Ляшко перейняв тактику Жириновського і каже людям те, що вони хочуть чути, особливо у воєнний час».

На другому місці в рейтингу виборців «Батьківщина» - 9,3% (17,2% за підсумками виборів), на третьому - УДАР Віталія Кличка - 7,2% (13,3%).

Зате заснована Петром Порошенком партія «Солідарність» виявилася лише на п'ятому місці серед партій з більш ніж скромним рейтингом в 3,4% (6,2%), - особливо якщо врахувати те, що сам Порошенко наприкінці травня виграв президентські вибори в першому ж турі з результатом майже 55%.

Низький рейтинг «Солідарності» Паніотто пояснює тим, що більшість виборців просто не асоціюють її з ім'ям Порошенка. «Багато людей просто не знають, що «Солідарність» - це партія Порошенка. Оскільки він Президент і не може очолювати партію, в ході опитування ми не називали його прізвище, - пояснює Володимир Ілліч. - Успіх партії «Солідарність» залежатиме від того, наскільки Порошенку вдасться зв'язати цю партію зі своїм ім'ям».

Примітно, що соціологи змоделювали ситуацію, коли «Солідарність» і УДАР Віталія Кличка підуть на парламентські вибори об'єднаним блоком. У цьому випадку такий блок зайняв би друге місце з результатом 10,7% (19,3%), все одно поступившись Ляшку.

Результати опитування свідчать, що об'єднання зусиль наразі не приносить обом політичним силам ніякої користі - їх загальний рейтинг фактично є сумою окремих рейтингів.

Втім, соціологи вважають, що пряма асоціація між «Солідарністю» і Порошенком в очах масового виборця може радикально змінити результати виборів.

«Якщо люди будуть знати, що «Солідарність» - це партія Порошенко, то ця політична сила має всі шанси зайняти перше місце на позачергових парламентських виборах», - заявив Володимир Паніотто.
Результати інших партій: «Громадянська позиція» (Анатолій Гриценко) - 6,1% (11,2%), «Свобода» (Олег Тягнибок) - 3,1% (5,7%), «Сильна Україна» (Сергій Тігіпко) - 3 , 1% (5,7%), КПУ (Петро Симоненко) - 2,7% (4,9%), Партія регіонів - 1,6% (2,9%), «Самопоміч» (Андрій Садовий) - 1,2 % (2,3%), «Правий сектор» (Дмитро Ярош) - 1% (1,9%), за інші партії - всього 3,0% (5,5%).

... Можливо, Петру Порошенку доповіли результат опитування КМІС раніше, ніж пересічним українцям. Не випадково ж на вчорашній зустрічі з керівниками фракцій українського парламенту Петро Олексійович відверто заявив: «Ніякого одностороннього припинення вогню більше не буде!».
Олег БАЗАК

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити