Микола Онул в знак протесту вийшов із фракції Партії регіонів

13:42, 17 Жовтня, 2012

 

Депутат Кіровоградської обласної ради Микола Онул, який у 2009 році був обраний по 44-му мажоритарному округу завдяки підтримці виборців Кіровського району міста Кіровограда, вийшов із фракції Партії регіонів.

Пояснюючи своє рішення виборцям, він зазначив, що не може більше миритися з податковим свавіллям по відношенню до підприємців, яке сьогодні відбувається в області. Бездіяльність обласної влади відносно цього питання, яка свідомо допускає неправомірні дії по відношенню до підприємців, доводить економіку області до критичного стану.

«Протягом останнього часу, до мене, як до депутата обласної ради, неодноразово зверталися підприємці області зі скаргами на систематичні порушення податкового законодавства з боку контролюючих органів: необґрунтовані нарахування штрафів, відсутність реакції на зауваження з боку підприємців, некоректне проведення позапланових перевірок, – розповідає Микола Леонідович. – Таке ставлення відчуло на собі і наше підприємство. Так, після проведеної позапланової перевірки податковим інспектором була озвучена сума донарахувань, в тому числі штрафних санкцій на суму близько 2,5 мільйонів гривень, а в отриманому акті ця сума чомусь збільшилась майже в 2 рази. Крім того, в пред’явленому акті вказані порушення, які не мають жодного посилання на конкретні пункти чи статті законодавчих актів, згідно яких вчинено це порушення. Порушуючи «Порядок оформлення результатів документальних перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства», податкова не додала до акту жодного інформаційного документу. А всі намагання отримати будь-які розрахунки та пояснення з цього приводу, були марними. З’ясувалось, що «нашого» податкового інспектора через тиждень після перевірки відправили «на підвищення» в обласну податкову. Ось такий дивний збіг».

Стосовно цієї ситуації, підприємство подало позов до суду. Однак, на думку Миколи Леонідовича, часті випадки подібних порушень по відношенню до підприємців сьогодні в Кіровоградській області носять вже системний характер, саме тому підприємці повинні об’єднатися, щоб протистояти податковому свавіллю, відстоювати свої права, і насамкінець, економічну стабільність області. Голова Кіровоградської ОДПІ Вірієнко І.С. повинен розуміти, що принципи співпраці з підприємцями потрібно не тільки декларувати, але й виконувати. Адже непомірний та необґрунтований податковий тиск на підприємство може призвести до непоправних наслідків: доведені до банкрутства підприємства не сформують бюджет області, не в змозі будуть забезпечити своєчасну виплату зарплати своїм працівникам, не зможуть створювати нові робочі місця, реалізовувати державні програми.

Деякі кроки для вирішення цього питання були зроблені депутатами Кіровоградської міської ради, які описали найбільш часті порушення з боку податкової інспекції та відправили колективне звернення Президенту України, Генеральному прокурору, голові Державної податкової служби, голові облдержадміністрації і прокурору Кіровоградської області.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Микола Онул в знак протесту вийшов із фракції Партії регіонів

Ситуація погіршується ще й тим, що, на жаль, підприємці не відчувають підтримки у вирішенні їх проблеми від губернатора області. «Сергій Миколайович бачить в цьому питанні лише економічну складову, вважаючи, що не треба змішувати економіку з політикою. Однак, на мій погляд, ми зіткнулись якраз з тим випадком, коли політичні амбіції окремо взятих посадових осіб ставлять під загрозу економічний розвиток області», – впевнений Микола Онул. Саме протест проти такої економічної політики губернатора і свавілля з боку податкової, підштовхнули депутата Миколу Онула вийти з фракції Партії регіонів та, крім того, звернутися за допомогою у вирішенні даної проблеми до Президента України.

Не вирішена на регіональному рівні залишилась і ситуація з перинатальним центром, який працює вже більше ніж пів року і став справжньою гордістю нашої області. «Саме наше підприємство протягом семи місяців було задіяне в будівництві цього життєво важливого об’єкта. Ми приклали максимум зусиль, використовуючи при цьому власні кошти, аби не підвести область і дати можливість якнайшвидше запустити в роботу центр. І сьогодні ми не знімаємо свого кураторства з центру, допомагаємо і будемо допомагати вирішувати будівельні питання. – розповідає Микола Онул. – Однак, питання проведення остаточних розрахунків за всю зроблену роботу залишається «в повітрі». Як виявилось, сьогодні ця тема обласній владі просто не цікава. Неодноразові обіцянки губернатора Сергія Ларіна оплатити будівельні роботи залишились тільки яскравими словами. Ми виконали всі зобов’язання по будівництву перинатального центру і вчасно здали об’єкт. В присутності Президента Сергій Ларін наголосив, що всі розрахунки за будівництво центру були проведені. Насправді ж, борг за проведені роботи становить понад 1 млн.700 тис. гривень і розрахуватися з підприємствами, які залучалися до будівництва та оснащення центру з інших міст України і до сьогодні залишається неможливим».

Андрій Надійний

Останні новини по темі
На Хортиці козакували під прапорами “Партії регіонів”(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua На Хортиці козакували під прапорами "Партії регіонів"(ФОТО)
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Марш слави УПА у Львові(ФОТО)
Марш слави УПА у Львові(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024