Кому підігрують кіровоградські ЗМІ?

Опубліковано . в Політика

Кількість переглядів - 976
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua Кому підігрують кіровоградські ЗМІ19 жовтня в Кіровограді відбулась презентація результатів загальнонаціонального та регіонального моніторингу ЗМІ на предмет якісного інформування виборців та рівного доступу до ЗМІ суб’єктів виборчого процесу, який проводять Асоціація "Спільний простір" / Комітет "Рівність можливостей" в рамках Спільної програми Ради Європи та Європейського Союзу (проект "Сприяння європейським стандартам в українському медійному середовищі"). Це наймасштабніший в історії України медіа-моніторинг. Вибірка охоплює 227 ЗМІ, серед яких провідні загальнонаціональні медіа, а також телеканали, газети та інтернет-сайти АР Крим й усіх областей України.

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Кому підігрують кіровоградські ЗМІ

Моніторинг здійснюється з урахуванням чинного виборчого законодавства, зокрема ЗАКОНУ УКРАЇНИ «Про вибори народних депутатів України» та його Статтей: 13. «Публічність і відкритість виборчого процессу» (розділ 1), 63 «Основні засади інформаційного забезпечення виборів», 64 «Загальне інформаційне забезпечення виборів», 65 «Спеціальне інформаційне забезпечення виборів», 66 «Засади участі засобів масової інформації та інформаційних агентств в інформаційному забезпеченні виборів», 67 «Особливості поширення інформації про результати опитування громадської думки, пов'язаного з виборами» (розділ 8), 68 « Форми і засоби передвиборної агітації», 69 «Інформаційні плакати та матеріали передвиборної агітації», 70 «Строки проведення передвиборної агітації», 71 «Загальний порядок використання засобів масової інформації», 72 «Порядок використання електронних (аудіовізуальних) засобів масової інформації», 73 «Порядок використання друкованих засобів масової інформації», 74 «Обмеження щодо ведення передвиборної агітації» (розділ 9).

Також цей проект скоординовано з проектом "Громадянська платформа нового українського парламенту", підтриманий NED, що передбачає моніторинг головних проблем українського суспільства та якості їх представлення політиками за період: лютий 2012 - січень 2013 рр.

Крім того, Асоціація "Спільний простір" спільно з Комітетом "Рівність можливостей" виконують окремий контракт із Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) щодо моніторингу виборчої реклами у період 30 липня-28 жовтня 2012 року.

Проект здійснюється методом контент-аналізу та експертного оцінювання. Суб’єктами моніторингу є 6 партій: Партія регіонів, Батьківщина (об’єднана опозиція), Удар, КПУ, ВО «Свобода», «Україна – вперед!».

Під час моніторингу ми враховуємо: 1. Цифрові показники представлення суб’єктів (секунди для ТБ, друковані знаки – для преси і Інтернету). 2. Тональність представлення (позитивна, нейтральна, негативна). 3. Пріоритетність представлення (хто у перших сюжетах та на перших шпальтах - без цифр). 4. Теми, в контексті яких представлено суб’єкти. 5. Спікери, які представляють суб’єкти в контексті тем. 6. Опис маніпуляцій та медіаефектів. Детальна методологія тут Контактна особа: Олена Бондаренко, тел. 483-03-72, 483-57-33

Сподобалася стаття?
Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити