Політика

У нинішній Верховній Раді поменшає фракцій?

. 2157

Народні депутати з четвертої спроби підтримали за основу та в цілому законопроект № 4307а "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо кількісного складу і припинення діяльності депутатських фракцій (депутатських груп)". За відповідне рішення проголосували 232 депутати.
Рішення депутатів є вельми важливим напередодні наміченого на 24 липня попереднього слухання в Окружному адміністративному суді Києва позову міністерства юстиції про заборону діяльності Компартії України на території країни. Вже сьогодні спікер Олександр Турчинов вправі оголосити про розпуск фракції КПУ, в якій після втечі двох груп народних депутатів народу залишилося хіба що для однієї депутатської групи.

Процес прийняття унікального рішення супроводжувався, на думку комуністів, порушенням чинного Регламенту ВР. Перша спроба «знищити» фракцію комуністів набрала 197 голосів, друга 213. У подібних випадках спікер зазвичай знімає законопроект з порядку денного, однак депутати зі «Свободи» наполягли на третій спробі. Вона також виявилася безрезультатною: 220 замість необхідного мінімуму в 226 голосів.

Лідер націоналістів Олег Тягнибок, менше з тим, знехтував вигуками із залу («Не йдіть проти регламенту!», «Олександре Валентиновичу, це ж кричуще порушення!") і зажадав четвертої спроби. Мовляв, якщо втратимо історичний шанс - другого такого може і не бути. Під цим шансом Олег Ярославович мав на увазі відсутність у сесійній залі членів фракції Партії регіонів (вони зважилися на цей демарш через видалення свого депутата Миколи Левченка на 3 дні - за провокаційну заяву про нібито систематично розстрілюваних українськими солдатами в ході АТО мирних жителів Донбасу) та їх традиційних союзників-комуністів.

Щоб законопроект набув статус Закону, його має підписати Президент Петро Порошенко. Після четвертого, результативного голосування О. Турчинов пообіцяв доставити до Адміністрації глави держави схвалений законопроект в найкоротший термін.
Схвильовані депутати з числа патріотично налаштованих виконали a capella (себто без супроводу) Державний Гімн України. Та кожен розуміє: просто так верхівка КПУ не здасться.
"Я хотів би звернути увагу на те, що в Україні антикомуністична істерія перейшла у фазу мракобісся, - заявив керівник поки що діючої фракції УПУ Петро Симоненко. - По-перше, в парламенті ті політичні сили, які голосували за цей закон, не враховують волю більше 13% виборців, які проголосували на виборах і підтримали комуністів. Закон України, а також регламент Ради дає підстави мати фракцію, незалежно від того, скільки в ній буде людей".

Симоненко зазначив, що фракція КПУ ніколи не підтримувала війну і тому не може голосувати за закон про часткову мобілізацію.

"Ми сьогодні послідовно і відверто заявили, коли було поставлено на голосування питання про часткову мобілізацію, що ми, як партія, яка виступає за мирне вирішення конфлікту на Сході - проти війни. Ми вимагаємо зупинити кровопролиття. А мобілізація - це продовження війни. І в даній ситуації це ставлять нам в провину і намагаються заборонити нашу фракцію", - підкреслив лідер фракції КПУ.

Лідер фракції комуністів також звернув увагу на те, що, приймаючи закон про розпуск фракції КПУ, парламент України дискредитує себе перед Європою.
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама