Політика

Доля прем'єрства Арсенія Яценюка проясниться сьогодні опівдні

. 2449

"тво прем'єр міністра на засіданні уряду призначений Володимир Гройсман". Цей запис приблизно о 18 годині вечора з'явився на персональній сторінці в Facebook міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова.
Новина з подачі "Української правди" була миттєво розтиражувана багатьма інформагенціями.
На офіційному ж сайті уряду України прем'єр-міністром, як і раніше, значиться Арсеній Яценюк, а Володимир Гройсман залишається віце-прем'єр-міністром. Засідання Кабміну заплановане на 12 годину п'ятниці; попереднє проходило 23 липня, вчора уряд не збирався. До того ж процедура відставки глави уряду увазі обов'язковий звіт перед депутатами вищого законодавчого органу плюс голосування за відставку не менше 226 народних депутатів. Чого в четвер у Києві не спостерігалося.

Спікер держдепартаменту США Джен Псакі тим часом повідомила: Арсеній Яценюк провів у четвер телефонну розмову з державним секретарем США Джоном Керрі та поінформував його про відставку. Про це повідомляє з Вашингтона журналіст "Голосу Америки" Мирослава Гонгадзе.

Спікер держдепу дала зрозуміти, що події в парламенті не стали сюрпризом для уряду США, адже проведення позачергових парламентських виборів було базою передвиборної кампанії Президента Петра Порошенка. Псакі також заявила, що Сполучені Штати продовжують посилювати санкції проти Росії.
Володимир Борисович Гройсман до переведення в Київ успішно керував Вінницею - обласним центром, де по суті починався "великий бізнес" Петра Порошенка і де в якості депутата облради нині невтомно трудиться його старший син Олексій.

У журналіста "Гречки" великі сумніви в шансах Гройсмана на прем'єрство за президентства його негласного боса. Хоча б тому що попередник Петра Олексійовича, Віктор Янукович, вже припускався в недавньому минулому схожої кадрової помилки. При Вікторі Федоровичу урядом керував житель Донецька Микола Азаров, а головою Верховної Ради в міру своїх сил працював колишній мер того ж Донецька Володимир Рибак. Тріумвірат земляків-пенсіонерів після декількох років правління довів Україну до стану руїни. Внаслідок чого два його члена, Янукович і Азаров, через почуття сорому прийняли рішення емігрувати з України.

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама