Політика

Завтра Верховна Рада прийме урядові законопроекти?

. 3155

 

28 липня приблизно опівдні двадцять шість експертів-криміналістів з Голландії виїхали з Донецька в напрямку місця, де 17 липня впав Boeing-777 Малайзійських авіаліній. Озброєну охорону з числа співвітчизників сміливцям не дозволяє законодавство України. Почувши невдовзі характерні звуки вибухів й хаотичну стрілянину, фахівці розвернулися. Так і не розпочавши виконання відповідальної місії. Можливо, сьогодні та спроба буде повторена і до голландців навіть приєднаються кілька їхніх колег з Австралії.


Донецьк і Шахтарський район однойменної області, де розкидані фрагменти літака, тіл та предмети, що представляють інтерес для слідчих, фактично під контролем «ополченців» так званої ДНР. У неділю прес-служба ДНР розповсюдила заяву, в якій називається причина форсування наступу сил АТО на Донецьк, Шахтарськ, Сніжне. За версією «повстанців», офіційний Київ прагне будь-що-будь оволодіти саме цією частиною території ДНР, щоб до прибуття декількох слідчих груп з держав, чиї громадяни були на борту нещасливого рейсу MH17, сухопутний і водний простір було позбавлено від «небажаних доказів».

 

Часу у сил АТО залишається небагато.

«Гречка» вже повідомляла про те, що до Верховної Ради від імені Президента Петра Порошенка надійшов законопроект про створення режиму найбільшого сприяння роботі австралійських експертів. Для цього депутатський корпус, далеко не монолітний (як показала недавня історія з відставкою прем'єр-міністра А. Яценюка), повинен бодай 226 голосами дозволити перебування в найнебезпечнішій зоні двохсот п'ятдесяти австралійських військовослужбовців. Причому кожен з них, згідно із законопроектом, має право відкривати вогонь на ураження у разі перешкоджання законній діяльності експертів-співвітчизників/атаки на них будь-яких збройних груп.
Безпрецедентний за змістом документ, згідно з Регламентом ВР, міг бути заслуханий не раніше 12 серпня. І то у випадку якщо 11 серпня за його включення до порядку денного проголосують на Погоджувальній раді.

Очевидно, на Президента в ці дні чиниться тиск з боку західних партнерів України. Інакше б Петро Олексійович навряд чи скористався відомим методом «переламування через коліно» народних депутатів, чим під час свого президентства зловживали і Леонід Кучма, і Віктор Янукович.

До «головного кабінету» комплексу на вулиці Банковій були запрошені керівники парламенту разом із главами депутатських груп, чотирьох фракцій і представником позафракційних парламентаріїв.
Судячи з підсумку позапланової зустрічі, Порошенко дійсно був переконливий. Без сперечань було вирішено: найближчого четверга Верховна Рада не тільки дасть відповідь на запит щодо австралійських вояків та спецназівців з Нідерландів, а й повернеться до обговорення проігнорованих наприкінці минулого тижня урядових законопроектів щодо реформування газотранспортної системи і відносно секвестру державного бюджету на поточний рік. Останній законопроект передбачає значне збільшення фінансування проведення антитерористичної операції на Донбасі - поряд із заморожуванням цілої низки бравурних соціальних ініціатив.
Як видно з офіційного комюніке з Банкової, Порошенко вирішив не змінювати Яценюка на свого протеже Гройсмана, віце-прем'єр-міністра з питань ЖКГ та з питань децентралізації. Це означає високий ступінь ймовірності схвалення депутатським корпусом плану допуску до реконструкції/управління українською ГТС американських і європейських структур. А також зговірливість народних обранців у питаннях «заморожування» зарплат бюджетникам, розміру соціальних виплат, - на тлі вже розпочатого збільшення комунальних платежів і повзучого підвищення цін на основні продукти харчування.

Погіршення життєвих стандартів рядовому обивателю пояснять підступними діями Росії. Вона не лише фінансує міжнародний тероризм, - вона ще й в односторонньому порядку розвалює домовленості щодо надходження на її ринок українських товарів. Як відомо, український бюджет на 50 відсотків залежимо від експорту, а його чверть припадає на Російську Федерацію. Якщо тенденція із забороною ввезення на територію РФ української продукції буде продовжена, для українців невдовзі настануть важкі часи.
Олег БАЗАК

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама