Політика

У Верховній Раді неприйняті закони і диверсія

. 3338

Учорашній пленарний день Верховної Ради завершився несподівано. Спікер Олександр Турчинов оголосив заяву Володимира Бандурова про вихід з фракції Партії регіонів. Володимир Володимирович напередодні обрання до ВР у жовтні 2012-го служив заступником міністра економіки, а в Раді 7-го скликання став одним із заступників лідера фракції Олександра Єфремова.
Черговий «втікач з тонучого корабля», втім, ані Єфремова, ані вірних йому колег-депутатів анітрохи не засмутив. Позаяк учора з тріском провалилася спроба прийняти зміни до виборчого закону. Вибори в жовтні, як і колись, пройдуть за змішаною системою. Двісті двадцять п'ять депутатів оберуть за мажоритарними округами, ще стільки ж за партійними списками.

Противилися переходу на пропорційну систему не лише «ретрогради» з колишньої партії влади, яким, як прийнято вважати, зовсім нескладно «купити голоси» в будь-якому окремо взятому окрузі (крім київських та західноукраїнських). Подейкують, ніби до них «негласно» приєдналися прихильники мера Києва Віталія Кличка. Притому що офіційно новий лідер УДАРу Віталій Ковальчук виступає за «чисту пропорційку».

Згідно з останнім «заміром» громадської думки, проведеним соціологічною компанією «Рейтинг», УДАР «відкотився» з престижного третього місця на четверте. Його готові підтримати 7 відсотків українців. На перших трьох позиціях - «Солідарність» Петра Порошенка (23%), Радикальна партія Олега Ляшка (13%) і «Батьківщина» (11%).

«Громадянську позицію» екс-міністра оборони Анатолія Гриценка вважають «своєю» 5%, рейтинг представлених в нинішньому парламенті «Свободи» та Компартії на рівні 4%.

УДАР не проти підвищити виборчий бар'єр з теперішніх 4-х до 5-7 відсотків. В цьому випадку «за бортом» залишаться націоналісти з комуністами. Соратники ж Віталія Кличка, об'єднавшись із «Солідарністю» (для чого Рада, знову-таки, повинна дозволити висування кандидатів у депутати від блоків) впевнено займуть «пануючу висоту», що ось уже кілька виборів поспіль «закріплена» за Партією регіонів.

Позиції радикалів, як видно за результатами згаданого соцдослідження, дещо ослабли. Тому їхній лідер Олег Ляшко на ранковому засіданні з місця в кар'єр кинувся «скорочувати відставання». Олег Валерійович звично обрушився з погрозами на адресу «спонсорів сепаратизму», перш за все керівника фракції регіоналів Єфремова. Обурившись тим, що Олександр Сергійович донині не заарештований і розгулює по Раді наче по Хрещатику, Ляшко зажадав від спікера Турчинова заборонити народним депутатам користуватися охоронюваним колишньою «дев'яткою» КДБ Української РСР підземним переходом під вулицею Грушевського. «Негідники бояться йти по київській землі, бояться народного гніву. Хочете, щоб ми в цей перехід газ пустили?!» - басив Ляшко.

Асоціації з московським «Норд-Остом» та одеським Будинком профспілок увечері цьогорічного 2 травня народних обранців не могли не налякати хоча б тому, що військовослужбовці Управління державної охорони отримали вчора на руки бойову зброю. Автоматників всередині Верховної Ради не було з 21 лютого...

Менше з тим, на обідню перерву через «депутатський під'їзд» вийшло трохи більше десятка парламентаріїв. Решта вважали за краще уподібнитися «щурам» (у трактуванні Ляшка) і віддалитися до древнього міста по хитромудрим відгалуженням під землею. Судячи з появи у Facebook посту члена фракції «Батьківщина» Миколи Княжицького, «політичне чуття» їх дійсно не підвело. «Щойно біля Верховної Ради затримали диверсанта. Мав вибуховий пакет, пістолет, петарди. Уродженець Донбасу. Затримали бійці спецпідрозділу МВС Київ -1», - повідомив пан Княжицький.

«Санкційний» законопроект №4453а депутати незадовго до цього схвалили в першому читанні. Фракція ПР (як відомо, ідейно близька пропутінській «Єдиній Росії») не дала урядовому законопроекту жодного голосу. Як пояснював у кулуарах Ради заступник глави фракції Михайло Чечетов, «гоніння» на російський бізнес ні до чого доброго не приведуть, а тільки ще більше розлютять могутнього північного сусіда України. «Ми, навпаки, щосили намагаємося вивести Петра Порошенка та Володимира Путіна на прямі переговори!» - гарячкував Михайло Васильович.
«Доведенням» до 2-го читання та прийняття закону в цілому народні депутати будуть зайняті весь сьогоднішній день.

Подали свій обурений голос і авторитетні представники української медіа-спільноти. На своїй сторінці у Fаcebook шеф-редактор «Телекритики» Наталія Лігачова закликала донести до народних депутатів кілька простих речей від медіаюристів.

Зокрема, за її словами, потрібно вилучити пункти законопроекту:
11) обмеження або припинення діяльності засобів масової інформації та інших суб'єктів інформаційної діяльності, в тому числі, в мережі Інтернет;
12) обмеження або заборона виробництва або розповсюдження друкованої продукції та інших інформаційних матеріалів;
24) заборона діяльності партій, рухів та інших громадських об'єднань і фондів;
Зате до проекту закону, за словами шеф-редактора «Телекритики», варто додати текст: «Санкції не можуть застосовуватися до українських засобів масової інформації».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дунья Міятович взагалі вважає, що внесений до Верховної Ради законопроект про санкції становить небезпеку для вільних ЗМІ в Україні. Про це вона написала у листі голові ВР Олександру Турчинову, повідомляє прес-служба ОБСЄ.

«Я закликаю членів Верховної Ради відмовитися від положень закону, які становлять небезпеку для свободи ЗМІ та плюралізму і йдуть проти зобов'язань ОБСЄ зі свободи вираження та свободи ЗМІ», - написала пані Міятович.
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама