Політика

За яку з люстрацій голосували кіровоградські нардепи?

. 2353

12 серпня Верховна Рада розглядала два варіанти закону про люстрацію.

Законопроект №4359а не знайшов підтримки більшості народних депутатів. За відповідне рішення проголосували лише 188 нардепів з 226 мінімально необхідних.

Ініціаторами законопроекту стали депутати «Свободи» та «Удару», в разі прийняття документу суб’єктами перевірки на «вшивість» мали б стати вся «верхівка» держави: Президент і члени його адміністрації, прем’єр-міністр і члени уряду, міністри і віце-прем’єри, Верховна Рада і всі народні депутати.

А також Голова Національного банку України, Голова Рахункової палати, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Окрім того, суб’єктом перевірки мали б стати працівники фактично всього силового блоку держави із керівниками як на центральному рівні, так і на місцях:
Голова Служби безпеки України, Генеральний прокурор України, військові посадові особи Збройних сил України. Під перевірку також підпадала вся судова гілка влади: починаючи від суддів Конституційного суду і закінчуючи служителями Феміди на місцях.

Згідно із законопроектом, якщо зазначені посадовці не пройшли перевірку або не надали згоди на її проходження підлягають звільненню із займаної посади з позбавленням права обіймати будь-які посади протягом наступних 10 років.

Як за нього голосували кіровоградські нардепи?
Валерій Кальченко (БЮТ) – за
Анатолій Ревенко (УДАР) - за
Ігор Шаров (група «Суверенна європейська Україна») - не голосував
Олександр Єдін (група «Економічний розвиток») – не голосував
Станіслав Березкін (група «Економічний розвиток») – не голосував
Андрій Табалов (група «Економічний розвиток»)- не голосував
Олександр Табалов (група «Економічний розвиток») - не голосував
Сергій Кузьменко (позафракційний) - за
Віталій Грушевський (Партія регіонів) – відсутній
Володимир Кудря  (За мир і стабільність) – не голосував

Тих, хто не підтримав закон миттєво «записали» в ряди негідників. А деякі ЗМІ на власний розсуд почали вирішувати за депутатів хто за, а хто проти люстрації.

Нардепи пояснюють: на голосування ставилось два «люстраційні» законопроекти. Прийняти можна було лише один із них, адже інший автоматично був би знятий з голосування.

«Вчора я голосував "За" проведення в нашій країні люстрації. Підтримав законопроект номер 4429а. Будь-які інші повідомлення є вирваними з контексту та перекрученими», - написав у своїй сторінці на Фейсбук народний депутат Андрій Табалов.

«Якщо цікава моя позиція з цього питання, я з задоволенням її озвучу: я переконаний, що країна потребує очищення влади, у тому числі депутатського корпусу, я ці наміри підтримую і відстоюю. В якому порядку і за який саме номер законопроекту віддати голос - це бюрократичні моменти роботи Верховної Ради. Головне - політична позиція і я її оголосив. Люстрація потрібна. Стосовно ЗМІ, які так прискіпливо стежать за моєю роботою у сесійній залі та висвітлюють її у спотвореному контексті. Я би порадив Вам, шановні журналісти, краще ретельно дослідити діяльність свого шефа (як відомо власником газети є екс-регіонал, права рука Сергія Ларіна, Олександр Шаталов – авт.) на предмет сепаратизму. Саме такі "державні діячі" потребують люстрації в першу чергу і якнайшвидше», - звернувся Андрій Табалов у Фейсбуці до видання, яке анонсувало, що він не голосував за люстрацій ний закон.

Голосування, яке згадує у своєму коментарі нардеп стосувалось включення до порядку денного проект закону №4429а "Про внесення змін до статті 9 закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо уточнення права бути обраним)". За сам закон голосуватимуть в четвер.
Авторство закону належить регіоналу Сергієві Матвієнкову. Ідею законопроекту раніше озвучував Олександр Єфремов: повна заборона балотуватись у наступний парламент всім громадянам України, які хоч раз вже були депутатами усіх попередніх скликань Верховної Ради. Починаючи із 90-х років і закінчуючи нинішнім складом парламенту.

«Сегодня все чаще и чаще мы слышим выступления и разговоры в отношении того, что нам необходимо принять Закон о люстрации. Но, к сожалению, все законы, которые мы сегодня видим, они имеют какой-то политический оттенок: и мы говорим о политической люстрации некоторых политических сил. В стране произошли, действительно, серьезные изменения, и в этом – в том, что есть позитивное, есть крайне негативные вещи – виноваты все политики. Поэтому мы настаиваем на том, что люстрация должна быть всех политиков. 4429а – законопроект, который запрещает всем депутатам Верховного Совета, которые баллотировались, вернее, были членами парламента с 1991 года, баллотироваться на наступных выборах. Если это люстрация, то люстрация должна быть поголовная,» - заявив з рибуни Верховної Ради Матвієнков.

Як кіровоградські нардепи голосували за цей законопроект?
Валерій Кальченко (БЮТ) – за
Анатолій Ревенко (УДАР) – не голосував
Ігор Шаров (група «Суверенна європейська Україна») – не голосував
Олександр Єдін (група «Економічний розвиток») – за
Станіслав Березкін (група «Економічний розвиток») – не голосував
Андрій Табалов (група «Економічний розвиток»)- за
Олександр Табалов (група «Економічний розвиток») - за
Сергій Кузьменко (позафракційний) - за
Віталій Грушевський (Партія регіонів) - відсутній
Володимир Кудря (За мир і стабільність) – відсутній

Про те, як не парадоксально, завдяки проекту закону Матвієнкова, другий шанс з’явився і в не проголосованого законопроекту «Про очищення влади».

"Вийшов дуже цікавий казус. "Регіонали" хотіли показати, як вони вважали, всю абсурдність того, що відбувається з люстрацією і поставили законопроект Матвієнкова, де є така норма, що всі депутати від першого до сьомого скликання не мають права бути депутатами", - пояснив в коментарі «Українській правді» лідер фракції ВО «Свобода» Олег Тягнибок.

"І зал проголосував "за", 238 голосів. Цей законопроект вноситься в порядок денний, але згідно з регламентом, якщо закон включили в порядок денний, то всі інші розглядаються як альтернативні. Тобто, наш спільний проект №4359а також буде розглядатися у четвер", - додав він.

Тож є надія на те, що який не який «люстраційний закон» приймуть сьогодні, 14 серпня. Уважно дивитимемось голосування у сесійній залі.

Олена Петрів

Поширюйте

Коментуйте


Реклама