Політика

У невизнаній ДНР главою МЗС призначили дипломованого хірурга

. 6761

Катерина Губарєва, "міністр закордонних справ Донецької народної республіки" і дружина «народного губернатора» Донецької області Павла Губарєва, сьогодні поступилася кріслом досвідченому політику з когорти Володимира Антюфеєва. Олександр Караман, колишній віце-президент Придністровської Молдавської Республіки, пропрацював разом із теперішнім координатором силового блоку уряду ДНР майже 10 років.

"Новим міністром закордонних справ став Олександр Караман, який неодноразово займав відповідальні пости, професіонал своєї справи", - повідомив прем'єр-міністр Донецької республіки Олександр Захарченко. Причини відходу пані Губарєвої керівники ДНР журналістам не "розжовували". Швидше за все, в житті новоствореного політичного утворення розпочався черговий етап  «державного будівництва», під який негласний лідер ДНР Володимир Антюфеєв підбирає найбільш оптимальний склад виконавців.

Українські ЗМІ повідомляли: разом з Володимиром Юрійовичем до Донецька прибула команда з тридцяти п'яти професіоналів розвідувальної роботи. Пан Антюфеєв, який створив на заздрість кадровим чекістам "андроповського призову" вельми ефективну спецслужбу ПМР (до переїзду в Тирасполь офіцер міліції служив у Ризі і спеціалізувався на розкритті квартирних крадіжок), має намір збудувати на Донбасі систему правоохоронних органів, що як мінімум не поступатиметься за злагодженістю придністровській.
Олександр Якимович Караман, лідер Республіканської партії "Родина" (опозиційної теперішньому президенту ПМР Євгену Шевчуку), паралельно з діяльністю у зовнішньополітичному відомстві, займатиметься "відтворенням" на Донбасі партії-клона політоб’єднання Дмитра Рогозіна. Установчий з'їзд придністровської "Родины" віце-прем'єр-міністр Росії, як відомо, вшанував своєю присутністю.

Відповідно, і на партійний форум "Родини" 29 листопада 2012 до Першопрестольної з Тирасполя відбула делегація на чолі з Караманом. Партійці отримали у Москві не лише моральну, а й матеріальну підтримку в розмірі $50 000, що за мірками Придністров'я не так уже й мало.

З Володимиром Антюфеєвим Карамана ріднить різке неприйняття «націоналістичної ідеології». Випускник Кишинівського державного медінституту починаючи з 1989 року активно боровся проти Народного фронту Молдови. Фактично "на плечах" Карамана Слободзейський район Молдавської РСР увійшов до складу самопроголошеної Придністровської Молдавської Радянської Соціалістичної Республіки (пізніше перейменованої у ПМР).

Треба сподіватись, "головний дипломат" Донецької народної республіки не повторить помилок своєї молодої попередниці К. Губарєвої. Зокрема, не вимагатиме від Російської Федерації мільярд доларів для міфічної «Новоросії». Олександр Бородай, на той час прем'єр-міністр ДНР, поспішив дезавуювати заяву "дипломатів" щодо необхідності термінового перерахування "стабілізаційного кредиту" в розмірі 30 мільярдів рублів. "Дипломати", нагадаю, стверджували, мовляв, для Росії ця сума дріб'язкова - зате Донбас після її отримання можна буде швидко перевести в рублеву зону.

Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама