Політика

Порошенко розпустив Верховну Раду, але вона працюватиме

. 1889

Незадовго до півночі з головного кабінету колишнього ЦК Компартії Української РСР сповістили благу звістку: парламент 7-го демократичного скликання розпускається достроково.
Ключовий месидж Петра Порошенко звучав таким чином: "Більшість саме цих депутатів затверджували диктаторські закони, які відібрали життя Небесної сотні; за це треба нести відповідальність".

За словами прес-секретаря Президента Святослава Цеголка, той прийняв "єдино правильне і відповідальне рішення", підписуючи указ про припинення повноважень нинішньої Верховної Ради. "П'ята колона складається з десятків нібито нардепів. Тільки вони представляють інтереси явно не народу, який їх обирав. Президент закликав демократичні політсили до походу на вибори єдиною проукраїнською, проєвропейською командою», - написав пан Цеголко в Twitter.

"Я розглядаю перемогу на Донбасі і перемогу демократичних реформаторських сил у Верховній Раді як взаємопов'язаний процес, - йдеться в тексті офіційної заяви Президента України. - Так, позачергові парламентські вибори - частина мого мирного плану. Ключовий його елемент - політичний діалог з Донбасом.
З ким, вибачте, говорити?
З незаконними збройними формуваннями спілкуватися можна тільки за допомогою сили, поки вони не склали зброї. Більшість тих, кого виборці обрали на парламентських виборах 2012 року, втратили авторитет і вплив на людей. Багато хто з них не приїжджають в свої округи. Не бувають у лікарні, не займаються переселенцями. Не допомагають відбудовувати міста, зруйновані терористами. Люди їх не бачать, а деяких навіть і бачити не хочуть! Тому ті, кого Донбас вибере своїми депутатами через два місяці, отримають мандат довіри і право представляти регіон у його контактах з центральною владою".

За кілька годин до доленосного рішення глави держави один з його опонентів, лідер "Громадянської позиції" Анатолій Гриценко зробив спробу відрадити Порошенка від участі у сьогоднішніх переговорах з Володимиром Путіним, Олександром Лукашенком і Нурсултаном Назарбаєвим. "Не про що говорити там один на один з Путіним-агресором - в умовах, коли агресор не зупиняється і цієї ночі нагло перетинає кордон колонами бронетехніки, погрожує захопити Маріуполь, вогнем артилерії зі своєї території продовжує вбивати наших солдат, - написав Анатолій Степанович в одній із соціальних мереж. - І при цьому Лавров анонсує можливу двосторонню зустріч Порошенко-Путін у Мінську для обговорення "внутрішнього українського конфлікту і гуманітарної катастрофи на Донбасі", цинічно пропонує Україні ще один "гуманітарний конвой". Не бачу ніякого сенсу Президенту України їхати до Мінська. Ні з точки зору результативності переговорів, ні тим більше з точки зору гідності та поваги до своєї країни та її солдатів, які зараз гинуть від вогню Путіна-агресора. Президенту в такий час належить бути в країні і як Верховному Головнокомандувачу безпосередньо управляти її обороною".

Звичайно ж, ні про яку відмову від переговорів у Мінську Петро Порошенко не думає. Адже, крім Гриценка, який претендує на власну фракцію в новому складі Верховної Ради, в країні є велика група небідних представників Південного Сходу. Частина з них підуть на вибори під розкрученим брендом Партії регіонів, інша частина - у складі Партії розвитку України. Партія регіонів, наприклад, приписує сьогоднішній прямий діалог з ВВП виключно своїй активності й авторитету у лавах "спорідненої" ПР "Єдиної Росії". Що ж до ПРУ - її лідер Сергій Ларін (котрий працював - перед втечею з України Віктора Януковича - в АП і відав підбором/розстановкою вищих керівних кадрів країни) також доклав руку до "переналагодження" зв'язків з Російською Федерацією. Ларін, як вже зазначала «Гречка», не називає Путіна агресором, а ополчення Донбасу терористами.

Не рахуватися з цими двома політичними угрупованнями Порошенко не може. В свою чергу, обидві розраховують "взяти" на Донбасі більшість мажоритарних округів, на додачу до 10-15 відсотків (на двох, якщо підуть на виборі одним блоком) за партійними списками.
З іншим крилом політикуму домовитися Порошенко буде простіше. Хіба що "Батьківщина" може спробувати зіграти на недостатньо рішучих діях командування АТО, приписавши "недоробку" особисто Петру Олексійовичу.

Прихильники Юлії Тимошенко, як і депутати від УДАРу і "Свободи", постараються набрати очки впродовж днів, що залишилися до "закриття Ради на замок".

"Позачергові вибори не означають, що з діючої Верховної Ради знімається відповідальність за долю країни, - пояснює Петро Порошенко. - Депутати працюватимуть до обрання нового парламенту. Головне, що їм ще треба зробити - це вже у вересні ратифікувати угоду про асоціацію з Європейським Союзом . Як Президент гарантую, що вибори пройдуть чесно, демократично і прозоро. В електоральній історії країни вони стануть такими ж зразковими, як і нинішні вибори Президента".
Олег БАЗАК

Поширюйте

Коментуйте


Реклама